Redaktor na FDB.pl oraz FilmyFantastyczne.pl.

Netflix nabył prawa do filmu animowanego o Michaelu Jacksonie 0

Nietflix jest pierwszą platformą streamingową, oficjalnie zaproszoną na Festiwal w Cannes. Jego pracownicy nie próżnują, kupując produkcje wystawione na sprzedaż podczas specjalnego panelu przeznaczonego dla producentów na najważniejszym europejskim wydarzeniu kinematograficznym. W ofercie stacji już wkrótce znajdą się nowe hity, takie jak animacja poklatkowa o małpce Michaela Jacksona.

Prawa do dystrybucji oraz postaci z Bubbles, bo tak nazywa się film, zakupione zostały za kwotę 20 mln $. Produkcja wyreżyserowana została przez Taika Waititi, twórcę paradokumentalnego horroru komediowego Co robimy w ukryciu oraz nadchodzącego Thora: Ragnarok. Współreżyserem Bubbles jest Mark W. Gustafson, wcześniej odpowiedzialny m.in. za Fantastycznego Pana Lisa.

Prócz tego Netflix zakupił prawa do filmów: Mudbound, Icarus i The Incredible Jessica Jones. Fabuła produkcji pozostaje nieznana.

To pierwszy raz, kiedy filmy powstałe dzięki platformie streamingowej znalazły się w repertuarze festiwalu. Widzowie w Cannes będą mogli wybrać się na seans The Meyerowitz Stories od Noaha Baumbacha oraz na Okję, stworzoną przez Bonga Joon-ho.

Źrodło: variety.com

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 0

Skomentuj jako pierwszy.

Proszę czekać…