Redaktor na FDB.pl oraz FilmyFantastyczne.pl.

Han Solo zostanie osadzony w konwencji steampunku? 1

O produkcji dywagującej nad młodością Hana Solo wiadomo niewiele. Widowisko ukaże, w jaki sposób gwiezdny kowboj znalazł się w posiadaniu Sokoła Millenium. Dodatkowo w sieci pojawiły się zdjęcia dziwnego obiektu pośród pustynnych piasków, a sam film ma zostać osadzony w konwencji westernu. Dziś fani zaczęli spekulować, czy produkcja nie przesiąknie też steampunkową estetyką.

Steampunk to nurt kina SF, ukazujący zdezelowaną przyszłość. Ludzkość nie bazuje w niej na nowoczesnej technologii, elektroniki – wszystko napędzane zostaje parą (ang. steam = para). Wykorzystuje stare maszyny, tworząc z nich nowe konstrukcje. W takiej estetyce zostały osadzone pierwsze filmy franczyzy oraz pierwsze sceny z Przebudzenia Mocy. Powrót do steampunku z pewnością odświeżyłby serię.

W sieci pojawiły się wycieki ze studia, informujące, że film o młodości Hana Solo osadzony został w zimnej, nieprzyjaznej konwencji. Dodatkowo dużo w nim industrialnych zabudowań. Wedle doniesień ekipa znajduje się obecnie na planie w elektrowni w Fawley. Budynek stoi w niezmienionym stanie od roku 1971, zatem dobrze wpasowuje się w steampunkową konwencję. W 2013 elektrownia została zamknięta – to wymarzone warunki dla ekipy filmowej!

Zobaczcie z resztą sami, jak idealnie elektrownia w Fawley wpisuje się w estetykę Nowej Nadziei:

Źrodło: movieweb.com

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 0

Skomentuj jako pierwszy.

Proszę czekać…