"May the Force Be With You"

Naomi Watts o remake'ach: Ptaków i Funny Games 0

Naomi Watts wypowiedziała się odnośnie dwóch remake'ów horrorów – Funny Games Michaela Heneke i Ptaki Alfreda Hitchcocka, w których powierzono jej główną rolę.

Australijska aktorka – Naomi Watts, występuje razem z <a href=Viggo Mortensen>Viggo Mortensenem (Aragorn we Władcy pierścieni) w dramacie Eastern Promises w reżyserii mistrza horroru Davida Cronenebrga (Telepaci są jego pierwszym filmem, który doczeka się remake'u, nad którym już trwają prace). Reporterzy strony ShockTillYouDrop.com postanowili z tej okazji zapytać Naomi o remake'i, w których będzie można ją zobaczyć. Pierwszym z nich jest Funny Games w reżyserii Michaela Haneke, który także stworzył oryginał z 1997 roku.

To było bardzo ciekawe. Widziałam pierwotną wersję i jest ona czymś wyjątkowym, potwierdza ona fakt, iż Michael Haneke jest wielkim filmowcem. Myślę, że jego filmy będą pamiętane przez co najmniej 100 następnych lat. On bardzo się stara robić coś wyjątkowego. Opowiadanie tej historii ponownie było czymś bardzo interesującym, ze względu na fakt, iż reżyser chciał zrobić dokładnie te same ujęcia, co w oryginale, a to było dla mnie wielkim doświadczeniem. Haneke podczas prac wymagał dyscypliny. Wszystko było dopracowane w najmniejszym szczególe, a co za tym idzie trudniejsza praca na planie. Zupełnie inaczej niż u Davida Cronenberga. – Naomi Watts o remake'u Funny Games

A co o remake'u Ptaków Alfreda Hitchcocka? To się dzieje. Nie czytałam jeszcze scenariusza, ale prowadzimy rozmowy. Mam nadzieję, że wszystko pójdzie zgodnie z planem. Ciągle trwają wstępne prace przygotowawcze, chcą się upewnić czy wszystko idzie w dobrym kierunku.

Pierwotnie data premiery Funny Games (film już jest gotowy do wyświetlania w kinach) była wyznaczona na 26 października. Wczoraj została podana oficjalna informacja, iż zmieniono datę premiery na 15 lutego 2008 roku. Praktycznie od początku było wiadomo, że jeżeli Funny Games miałoby premierę 26 października, to film ten nie mógłby liczyć na duże zyski, gdyż w ten sam dzień w amerykańskich kinach startuje Piła IV.

Klikając TUTAJ możesz zobaczyć trzy nowe zdjęcia z Funny Games w dużej rozdzielczości.

Remake Ptaków przewidywany jest na rok 2009. Wstępna data premiery ustalona jest na 3 lipca. Film powstanie dla studia Universal i Platinum Dunes, którego właścicielem jest Michael Bay (reżyser Transformers).

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 0

Skomentuj jako pierwszy.

Proszę czekać…