Zakończył się pierwszy etap zdjęć do filmu Popiełuszko 0

Po zrealizowaniu scen w kościele św. Stanisława Kostki w Warszawie, jego najbliższym otoczeniu oraz na terenie Huty Warszawa ekipa filmowa przeniosła się do atelier.

W najbliższych dniach twórcy odwiedzą liczne miejsca związane z działalnością księdza Jerzego Popiełuszki rozrzucone po całej Polsce. Na trasie ekipy filmowej będzie także Częstochowa, gdzie podczas obchodów 25 rocznicy pierwszej Pielgrzymki Ludzi Pracy, zostanie odtworzone tło historyczne wydarzenia z udziałem wiernych zgromadzonych na Jasnej Górze.

W dotychczasowych scenach wzięło udział niemal 1000 statystów. Symboliczne znaczenie miało zwłaszcza uczestnictwo w zdjęciach osób bezpośrednio związanych z działalnością księdza Jerzego.

Film Popiełuszko przedstawi historię życia księdza Jerzego Popiełuszki, człowieka, który jako duchowy przewodnik Polaków w czasie stanu wojennego stał się symbolem wolności i odwagi.

Losy bohatera śledzić będziemy mogli od dzieciństwa spędzonego na podlaskiej wsi aż po narodziny jego legendy. Tłem dla opowieści o losach niezwykłego człowieka będą kluczowe momenty w historii Polski przełomu lat 70. i 80. XX wieku.

W roli tytułowej wystąpi Adam Woronowicz. Za reżyserię i scenariusz odpowiada Rafał Wieczyński.

Adam Woronowicz ma na koncie role w filmie Chopin z 2000 roku oraz w serialu Mrok.

Rafał Wieczyński znany jest jako twórca obrazów Skrawek nieba z 2002 i Zwycięzcy nie umierają – opowieść o księdzu Jerzym z 2004 roku.

Ks. Jerzy PopiełuszkoKs. Jerzy Popiełuszko

megafon.pl

Zobacz teaser promujący film Popiełuszko.

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 0

Skomentuj jako pierwszy.

Proszę czekać…