Po prostu kocham kino :)

Zobacz, do czego jest zdolna niesamowita Lady M. 0

Filmy o silnych i wyjątkowych kobietach coraz częściej królują na ekranach kin. Przed nami kolejna taka pozycja.. Lady M., czyli fascynujący debiut, który szturmem podbił światowe festiwale i skradł serca krytyków już od piątku w kinach. Dzisiaj prezentujemy polski zwiastun filmu.

Młodziutka Katherine wychodzi za mąż za znacznie starszego i majętnego dziedzica, lecz jest lady jedynie z nazwy. Przyszło jej bowiem żyć w świecie mężczyzn, którzy traktują ją wyłącznie jako piękną ozdobę. Coś, na co przyjemnie popatrzeć, czym można się podniecić lub w wyjątkowych
sytuacjach pochwalić, a co nie powinno mieć własnej woli. Kiedy Katherine spotyka bezczelnego, emanującego seksualną energią Sebastiana, nowego pracownika męża, zaczyna przechodzić wewnętrzną przemianę. Od tego momentu nie zatrzyma się przed niczym, aby dostać to, czego pragnie. Kobieta uwięziona w sztywnym gorsecie obyczajów to niebezpieczna kobieta…

Zobacz polski zwiastun filmu:

Lady M. to pełnometrażowy debiut reżysera teatralnego Williama Oldroyda, okrzykniętego przez rodzime media wschodzącą gwiazdą kina brytyjskiego kina. W rolę tytułowej Lady M. wcieliła się fenomenalna 21-letnia Florence Pugh, nagrodzona prestiżowym wyróżnieniem BAFTA Breakthrough Brits. U jej boku pojawia się Cosmo Jarvis, młody aktor i gwiazdor muzycznej sceny indie.

Lady M. to bez dwóch zdań film o kobiecie w brutalnym świecie mężczyzn. I chociaż za kamerą stanął reżyser, a nie reżyserka, to warto wspomnieć, że nad filmem pracowały przede wsz stkim kobiety, które stanowią ponad połowę ekipy.

Scenariusz filmu na podstawie opowiadania Nikołaja Leskowa napisała Alice Birch, wielokrotnie nagradzana dramatopisarka. Za produkcję odpowiadała nominowana do Oscara Fodhla Cronin O’Reilly z Sixty Six Pictures, a za scenografię Jacqueline Abrahams, laureatka BAFTA i autorka odrealnionego świata z filmu "Lobster". O niesamowite kostiumy zadbała Holly Waddington ("Lincoln", "Kryptonim U.N.C.L.E"), a autorką zachwycających zdjęć jest Ari Wegner.

Okrucieństwo, pożądanie, namiętności, zbrodnia i zemsta. Lady M. od piątku, 30. czerwca w kinach!

Źrodło: informacja prasowa

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 0

Skomentuj jako pierwszy.

Proszę czekać…