Reżyser Szklanej pułapki w więzieniu 0

Reżyser John McTiernan został skazany na cztery miesiące więzienia oraz karę 100 tysięcy dolarów za okłamanie FBI w sprawie nielegalnego założenia podsłuchu na jego zlecenie.

W roku 2000 McTiernan wynajął detektywa Anthony'ego Pellicano i zlecił mu podsłuchiwanie producenta Charlesa Rovena. Kiedy sześć lat później rozpoczęto śledztwo w tej sprawie, reżyser twierdził – niezgodnie z prawdą – że nie wiedział o założeniu podsłuchu. Po postawieniu go w stan oskarżenia McTiernan przyznał się do winy. Później jednak reżyser próbował wycofać się z tej decyzji, lecz sąd nie zezwolił na zmianę zeznań.

Skazany próbował uchylić się od kary twierdząc, że cierpi na depresję, sędzia okręgowy Cale S. Fischer pozostał jednak niewzruszony.

- Nie będzie on jedynym więźniem w depresji – zapewnił. – [McTiernan] nie okazał wyrzutów sumienia, przedstawił tylko wymówki.

John McTiernan ma na koncie między innymi filmy Szklana pułapka, Polowanie na Czerwony Październik i Afera Thomasa Crowna. Jest on również producentem dzieła Szklana pułapka 4.0, które mogliśmy oglądać w kinach w lipcu.

Bruce Willis i Justin Long w Szklanej pułapce 4 2007Bruce Willis i Justin Long w Szklanej pułapce 4 2007

megafon.pl

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 0

Skomentuj jako pierwszy.

Proszę czekać…