David Goyer znowu o wampirach 0

David Goyer zajmie się reżyserią filmu na podstawie komiksu Baltimore, or The Steadfast Tin Soldier and the Vampire autorstwa Mike'a Mignoli i Christophera Goldena.

Właśnie opublikowane przez wydawnictwo Bantam zeszyty opowiadają historię przebudzenia wielkiego zła na Ziemi. Lord Henry Baltimore zostaje ugryziony przez demonicznego wampira na polu bitwy I wojny światowej. Zaraza niszczy jego rodzinę więc Baltimore powołuje grupę śmiałków, którzy staną do walki z Czerwonym Królem, ucieleśnieniem wszelkiego zła.

Scenariusz napiszą autorzy komiksu. Mignola ma na koncie zeszyty Hellboya, twórca pracował także przy realizacji obrazów Dracula oraz Blade 2. Golden jest autorem powiesci The Myth Hunters i Wildwood Road. Trzy z jego dzieł są w tej chwili przygotowywane do ekranizacji.

David Goyer napisał scenariusz obrazu Blade – wieczny łowca. Drugą część filmu reżyserował. Obecnie twórca pracuje nad realizacją Magneto. Produkcja koncentruje się na jednym z bohaterów serii X-Men.

Kadr z filmu Blade - wieczny łowca 1998Kadr z filmu Blade - wieczny łowca 1998

megafon.pl

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 1

arczer8

Drugą reżyserował Guilermo Del Toro, autor Hellboya i Labiryntu fauna, a Goyer napisał scenariusz do pierwszej i drugiej części Blade, a jako reżyser zaprezentował się ostatnio filmem Invisible;)

Proszę czekać…