"May the Force Be With You"

Brett Ratner ucieknie z Nowego Jorku 0

Serwis AICN dowiedział się, że Len Wiseman nie wyreżyseruje remake'u Ucieczki z Nowgo Jorku.

Nowym reżyserem został Brett Ratner (Godziny szczytu – trylogia, X-Men: Ostatni bastion, Skazany na śmierć), który podpisał już kontrakt z New Line Cinema. Studio potwierdziło tą informację dodając także, że Len Wiseman (Szklana pułapka 4.0, Underworld) nie wyreżyseruje adaptacji gry wideo – Gears of War.

Gwiazdą nowej wersji Ucieczki z Nowego Jorku będzie Gerard Butler (zyskał sławę dzięki roli Leonidasa w filmie 300), który wcieli się w postać Snake'a Plisskena. Do napisania scenariusza został zatrudniony Ken Nolan (Helikopter w ogniu). Głównym producentem jest Neal Mortiz. Producentami wykonawczymi są: Ori Marmur, Ron Halpern, Frederic Sichler oraz John Carpenter, który wyreżyserował oryginał z 1981 roku.

W oryginale Ucieczki z Nowego Jorku Snake'a Plisskena zagrał Kurt Russell, który później wystąpił także w sequelu pt. Ucieczka z Los Angeles. Akcja tego pierwszego rozgrywa się w 1997 roku. Przestępczość w Stanach Zjedoczonych nasiliła się tak bardzo, że z części miasta Nowy Jork utworzono potężne więzienie dla najgroźniejszych kryminalistów. Na tym właśnie terenie, w wyniku ataku terrorystycznego, rozbija się Air Force One z prezydentem na pokładzie. Snake Plissken, człowiek na bakier z prawem, były bohater wojenny, ma przedostać się do więzienia i w przeciągu 24 godzin znaleźć i wydostać głowę państwa z opresji. W zamian za to zyskać ma wolność i oczyszczenie z wszelkich zarzutów.

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 0

Skomentuj jako pierwszy.

Proszę czekać…