"May the Force Be With You"

Jake Gyllenhaal leci na księżyc 0

Jake Gyllenhaal gwiazdą, a Doug Liman jako reżyser filmu o wyprawie na księżyc dla studia DreamWorks.

Film nie ma jeszcze tytułu, widnieje pod nazwą Untitled Moon Project. Jego akcja toczy się wokół prywatnej ekspedycji na księżyc pewnej grupy pionierskiej, która zamierza go skolonizować.

Pierwotnie scenariusz został napisany przez reżysera – Douga Limana i Johna Hamburga. Mark Bowden (Helikopter w ogniu) uzupełni historię.

Produkcją zajmie się jeden z byłych prezesów studia Paramount – Alli Shearmur, a także Simon Kinberg i Doug Liman.

Gyllenhaal rozpocznie zdjęcia do tego filmu na początku 2008 roku, jak tylko zakończy prace na planie Brothers, gdzie drugą główną rolę gra Tobey Maguire (Spider-Man).

Jake Gyllenhaal to 27-letni aktor, który w swojej krótkiej karierze filmowej zdołał otrzymać już nominację do Oscara za Tajemnicę Brokeback Mountain. Wystąpił także w kilku uznanych produkcjach jak Donnie Darko, Jarhead: Żołnierz piechoty morskiej czy Zodiak Davida Finchera.

Doug Liman ma na swoim koncie reżyserię m.in.: Swingers, Go, Mr. & Mrs. Smith i pierwszej części przygód Jasona Borune'a – Tożsamości, której był także producentem tak jak dwóch następnych Krucjaty i Ultimatum, które reżyserował już Paul Greengrass.

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 0

Skomentuj jako pierwszy.

Proszę czekać…