widoczny tu i tam. hasam.

Pokaż się w Łapie 0

Tradycyjnie, w pierwszą sobotę grudnia na ziemii podlaskiej odbędzię Festiwal Filmów Amatorskich Łapa.

Rzecz będzie dziać się w Łapach. 28 minut drogi pociągiem z Białegostoku, 125 minut z Warszawy. W ciągu jednego dnia zaprezentują się młodzi twórcy filmowi. Pokażą swoje pomysły, przekażą swoje idee. Każdy z nich będzie mieć 20 minut na dotarcie do widza. Jest to niepowtarzalna okazja do zaprezentowania się młodych twórców.

Organizatorzy stawiają sobie za cel popularyzację nieprofesjonalnego kina i jego dorobku, wyróżnienie szczególnych walorów artystycznych i technicznych. Chodzi przede wszystkim o dobrą zabawę, wymianę doświadczeń. Nie ma tutaj żadnych ograniczeń wiekowych, dyskryminacji. Zgłosić swój film może dosłownie każdy, który nie jest z zawodu filmowcem.

Jurorzy wybiorą najciekawsze produkcję, sponsorzy je nagrodzą i wszystko skończy się jak w szczęśliwym filmie. W loży Jury goszczono już: Gościliśmy Katarzynę Maciejko Kowalczyk z Mistrzowskiej Szkoły Reżyserii Filmowej Andrzeja Wajdy (Warszawa), Blankę Zawadę z Fundacji Rozwoju Sztuki Filmowej, (SZORTY.PL, Warszawa), Jerzego Kalinę z Telewizji Polskiej (Białystok).

Strona informacyjna <a href=www.dklapy.pl/kino/amatorskie.php title=www.dklapy.pl/kino/amatorskie.php>www.dklapy.pl/kino/amatorskie.php

Plakat festiwalu 2007Plakat festiwalu 2007

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 0

Skomentuj jako pierwszy.

Proszę czekać…