Redaktor Naczelny FDB. Od czasu do czasu, lubię obejrzeć sobie jakiś film :)

Stary znajomy za kamerą Star Wars: Episode IX 1

Lucasfilm ogłosiło nazwisko człowieka, który stanie za kamerą dziewiątej części Gwiezdnych wojen. Jak się okazuje szansę ponownie dostanie J.J. Abrams, który wyreżyserował film Gwiezdne wojny: Przebudzenie mocy.

Abrams nie tylko stanie za kamerą widowiska Star Wars: Episode IX, ale również zajmie się scenariuszem. Przy tekście będzie współpracował z Chrisem Terrio, który ostatnio brał udział w tworzeniu Kinowego Uniwersum DC – to właśnie on dołożył swoją cegiełkę do Ligi Sprawiedliwości oraz Batman v Superman: Świt sprawiedliwości.

Na pewno fani Przebudzenia mocy kibicowali takiemu wyjściu z tej trudnej sytuacji. To nie pierwszy raz, kiedy filmy należące do uniwersum "Star Wars" mają problemy związane z reżyserami. Wystarczy przypomnieć sobie sytuację z dokrętkami do Łotra 1 oraz wyrzucenie duetu Miller & Lord i zastąpienie ich Ronem Howardem przy tworzeniu filmu o przygodach Hana Solo.

Przypomnijmy, że na początku września pojawiła się informacja o pożegnaniu się ze stanowiskiem reżyserskim Colina Trevorrowa. Filmowiec miał sprawiać spore problemy i jego wizja różniła się bardzo mocno z tym, czego oczekiwali włodarze Walta Disneya (podobny los spotkał wyżej wspomniany duet przy okazji Hana Solo).

Miejmy nadzieję, że nowy-stary reżyser Star Wars da radę i stworzy niezapomniane widowisko. Premiera Star Wars: Episode IX została zaplanowana na 24 maja 2019 roku.

Źrodło: ComingSoon

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 4

Bercik022 2017-09-12

Lubię Abramsa, ale sam nigdy nic oryginalnego nie stworzył w swoich produkcjach oprócz historii z pierwszej części Star Treka, Przebudzenie Mocy jest tak puste, wybrakowane, oglądając czułem się, że ten świat już nie ma tej samej mocy co kiedyś. Mam wielką nadzieje, że jednak się nie zawiodę.

Redox 2017-09-12

Rozsądny wybór.

rad88 2017-09-13

Szkoda, wolalbym na jego miejscu widziec Garetha Edwardsa, ktory swietnie sie spisal przy pracy z Rogue One.

Proszę czekać…