"May the Force Be With You"

Matt Damon jako Jason Bourne po raz czwarty? 0

Matt Damon jest otwarty na trzecią kontynuację przygód Jasona Bourne'a, pod warunkiem, że reżyserem będzie Paul Greengrass.

Czy Matt Damon zmienił zdanie? W licznych wywiadach z okazji premiery Ocenan's 13, Damon mówił, że skończył z Jasonem Bournem. Jednakże w czwartek powiedział, że wciąż jest otwarty na kolejny sequel.

Osobiście, jest to postać, która wiele dla mnie znaczy, ponieważ dużo zrobiła dla mojej kariery. Wiecie, to stawia mnie w pozycji, gdzie mam o wiele większy wybór różnego rodzaju filmów, w których chciałbym zagrać. – powiedział Matt Damon w Tokio

Jeśli Paul Greengrass (reżyser Krucjaty i Ultimatum Bourne'a) będzie zainteresowany zrealizowaniem kolejnej części, to ja także. Myślę, że nie nadszedł jeszcze czas, aby definitywnie skończyć z Bournem.

Pierwsze dwie części serii: Tożsamość Bourne'a w 2002 i Krucjata Borune'a w 2004 roku, zarobiły na światowym rynku ponad 500 mln dolarów. Warto zaznaczyć, iż każda następna część Bourne'a kosztuje więcej, ale w parzę idzie większy zarobek i lepsze oceny u krytyków. Do tej pory najnowsza część serii – Ultimatum Bourne'a, zarobiła 404 mln dolarów, co stanowi 80% tego, co zarobiły dwie poprzednie części.

L.p. Tytuł Łączny przychód (mln $) Budżet Rok Reżyser
1 Tożsamość Bourne'a

213,93 60 2002

Doug Liman

2 Krucjata Bourne'a

288,5 75 2004

Paul Greengrass

3 Ultimatum Bourne'a

404,4 110 2007

Paul Greengrass
Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 4

Lucas_B

Kiedyś nakręcą część nr 15 – "Pogrzeb Bourne’a" :)

denirek

No tak, ja to rozumiem, że trzecia kontynuacja to czwarta częśc, pierwsza częśc chyba nie jest kontynuacją ?

"Zdrada Bourne’a" czy zgadłem ? :)

Idąc śladami Ludluma to raczej "Dziedzictwo Bourne’a"

Jakby nie zwał, to i tak oglądnęłabym z przyjemnością.
Czekam na potwierdzenie co do pomysłu realizacji.

kubor

Matt Damon jest otwarty na trzecią kontynuację przygód Jasona Bourne’a, pod warunkiem, że reżyserem będzie Paul Greengrass.

Proszę czekać…