Krwiożercze wampiry triumfują w kinach 0

Horror 30 Days of Night został nowym liderem amerykańskiego box office.

Akcja obrazu rozgrywa się w osamotnionym miasteczku na Alasce, w którym jak co roku na miesiąc zapada całkowity mrok. Tym razem jednak gdy nadejdą ciemności mieszkańców atakują krwiożercze wampiry. Miasto postanawiają uratować nieustraszony szeryf oraz jego żona. W filmie w reżyserii Davida Slade'a główną rolę zagrał Josh Hartnett. Debiutujący w zestawieniu obraz zarobił przez pierwszy weekend 16 milionów dolarów.

Kolejną nowością notowania jest reżyserski debiut Bena Afflecka, dramat Gone Baby Gone. Film opowiada historię dwóch detektywów, którzy zajmują się porwaniem małej dziewczynki. Sprawa ta doprowadzi ich do kryzysu zarówno w życiu zawodowym jak i prywatnym. W jednej z głównych ról zagrał brat Bena, Casey Affleck. Obraz uplasował się na piątej pozycji box office z zyskiem w wysokości 6 milionów dolarów.

Na miejscu szóstym znalazła się komedia The Comebacks w reżyserii Toma Brady'ego. Film stanowi parodię najsłynniejszych produkcji o sporcie, a jego bohaterem jest Champ, trener-nieudacznik. Kiedy obejmuje stanowisko opiekuna drużyny prezentującej niewielkie umiejętności i niezwykle niskie morale, postanawia wynieść jej zawodników na szczyt. W głównych rolach wystąpili m.in. David Koechner oraz Matthew Lawrence. Pierwszy weekend przyniósł projektowi niemal 6 milionów dolarów.

Kolejnym debiutantem notowania jest obraz Miasteczko Halloween Tima Burtona, który zrealizowano tym razem w technologii 3D. Bohaterem jest Jack Skellington, król tytułowego miasteczka, który odkrywa pewnego dnia fakt istnienia Bożego Narodzenia. Zafascynowany urokiem zimowych świąt, postanawia porwać samego Świętego Mikołaja. Obraz uplasował się na ósmym miejscu box office z kwotą ponad 5 milionów dolarów na koncie.

Ostatnią nowością zestawienia jest thriller polityczny Transfer z Reese Witherspoon, Jakiem Gyllenhaalem oraz Meryl Streep w rolach głównych. Obraz opowiada o Amerykance, której podejrzewany o terroryzm mąż Egipcjanin znika podczas podróży. Kobieta wyrusza do Waszyngtonu, aby dowiedzieć się, jaki los spotkał jej ukochanego. Tymczasem agent CIA, widząc metody przesłuchania stosowane w tajnym więzieniu na Egipcjaninie, zaczyna kwestionować swój udział w zadaniu mającym uratować tysiące istnień. Film zajął dziewiąte miejsce notowania z zyskiem w wysokości 4 milionów dolarów.

Kadr z filmu 30 dni nocy 2007Kadr z filmu 30 dni nocy 2007 Kadr z filmu Transfer 2007Kadr z filmu Transfer 2007

megafon.pl

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 0

Skomentuj jako pierwszy.

Proszę czekać…