Fatalna oglądalność The Defenders. Który serial Marvela na Netfliksie jest najpopularniejszy?

Wydawało się, ze serialowe uniwersum Marvela dostępne na Netfliksie będzie z każdym kolejnym sezonem rosło w siłę. Niestety rzeczywistość jest zgoła inna.

Wyniki oglądalności prezentują się nie najlepiej. Szczególnie dla najnowszej propozycji Marvela i Netfliksa. Miniserial The Defenders, który miał być czymś wielkim, czymś na miarę telewizyjnych Avengers, zebrał średnie recenzje i jak się okazało nie jest tak chętnie oglądany, jak pierwotnie zakładano.

Firma Jumpshot postanowiła przeprowadzić badanie, dzięki któremu ustaliła, który serial był najchętniej oglądany. Pod uwagę brano pierwsze 30 dni od premiery każdego tytułu. Absolutnym numerem jeden jest drugi sezon przygód Daredevila. To właśnie on był wyznacznikiem popularności reszty produkcji. Pod tym względem najlepiej wypadł Iron Fist, którego obejrzało 28 procent fanów, którzy oglądali również przygody Diabła z Hell’s Kitchen.

Na drugiej lokacie uplasował się Luke Cage (27 procent), a na trzeciej Jessica Jones (26 procent). Zdecydowanie najsłabiej w tym zestawieniu wypada miniserial, w którym spotykają się wszyscy ci superbohaterowie. The Defenders może pochwalić się 17-procentowym wynikiem.

Czyżby nie najlepsze recenzje Iron Fista odbiły się tak mocno na oglądalności? A może po prostu ludzie chcą oglądać tylko i wyłącznie przygody Matta Murdocka? W listopadzie premiera kolejnego serialu Netfliksa i Marvela. Miejmy nadzieję, że Punisher spełni oczekiwania wszystkich widzów i fanów.

Źrodło: ScreenRant


Gracjan Mikitin
Redaktor Naczelny FDB. Od czasu do czasu, lubię obejrzeć sobie jakiś film :)