Nowe kanały filmowe NBC wkraczają do Polski! 0

Od grudnia koncern NBC Universal wprowadzi do Polski dwa kanały filmowe ze swojej oferty.

Będą to stacje Sci Fi Channel oraz Universal Channel. Oba kanały zaprezentowane zostały podczas XXXI Międzynarodowej Konferencji i Wystawy PIKE 2007 w Zakopanem.Sci Fi Channel to całodobowa stacja, która nadawać będzie filmy i seriale z gatunku science fiction. Jak wynika z materiałów prasowych dostępnych na konferencji, w ofercie kanału znajdą się m.in. znane w Polsce seriale Battelestar Galatica, Mroczny Anioł, Anioł Ciemności czy Czarodziejki, a także nie emitowany jeszcze w naszym kraju serial Flash Gordon.

Z kolei Universal Channel emitować będzie filmy i seriale o rożnej tematyce. Według materiałów zaprezentowanych dystrybutorom, na antenie stacji będzie można obejrzeć np. seriale Dexter czy Brotherhood oraz znane już w Polsce produkcje jak Detektyw Monk czy Prawo i porządek.

Kontent prezentowany w obu kanałach będzie w większości pochodzić z zasobów wytworni Universal Pictures oraz mniejszych studiów, których filmy dystrybuuje Universal.

Kanał Sci Fi jest obecnie dostępny m.in. w Stanach Zjednoczonych, Ameryce Południowej, Australii, a także wielu krajach Europy (m.in. w Niemczech, Wielkiej Brytanii, Francji i Hiszpanii). Natomiast Universal Channel można oglądać m.in. w Ameryce Południowej.

Dystrybucją obu kanałów w Polsce zajmuje się firma Proyektor. We wrześniu zarejestrowane zostały już domeny internetowe dla nowych stacji, których strony ruszą prawdopodobnie pod adresami Scifichannel.pl oraz Universalchannel.pl.

Wirtualnemedia.pl

Detektyw MonkDetektyw Monk

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 2

BigGiantHead

Gdyby to był ten amerykański Sci-Fi… Ahh, marzenia :D, BSG, SGA na żywo… Pewnie skończy się na polskiej wersji z lektorem i trochę starszymi produkcjami.

cicha

akurat "Anioł ciemności" i "Czarodziejki" nie zaliczają się do gatunku sci-fi. szkoda, że mało kto już rozróżnia sci-fi od fantasy :(

Proszę czekać…