Przyszli po jego rodzinę, teraz on idzie po nich. Bruce Willis w Życzeniu śmierci

Camila Morrone, Elisabeth Shue i Bruce Willis w filmie Życzenie śmierci, fot. Takashi Seida/MGM Pictures.

Niemal wszyscy lubiący kino sensacyjne znają doskonale Życzenie śmierci, kultowy już film z Charlesem Bronsonem w roli głównej. Teraz doczekał się on remake’u, a rolę mściciela wymierzającego sprawiedliwość bandytom zagra Bruce Willis.

Paul Kersey (Bruce Willis) jest chirurgiem, który co dzień ratuje ludzkie życie. Gdy nieznani sprawcy dokonują brutalnego napadu na jego rodzinę, po raz pierwszy sam musi zwrócić się o pomoc. Policja pozostaje jednak głucha na jego apele. Zdesperowany mężczyzna postanawia więc własnoręcznie wymierzyć sprawiedliwość.

Gdy uwagę mediów przyciągają zabójstwa kolejnych gangsterów, wszyscy zadają sobie jedno pytanie: giną oni z ręki bohatera czy bandyty? Wiedziony pragnieniem zemsty Kersey dostrzega, że może pomóc także innym. Nie każdemu podoba się jednak to, że mężczyzna staje ponad prawem, policja zaś jest coraz bliżej odkrycia tożsamości mściciela.

Bruce Willis w filmie Życzenie śmierci, fot. Takashi Seida/MGM Pictures.

Życzenie śmierci wyreżyserował Eli Roth (Śmiertelna gorączka, Hostel), a obok Bruce'a Willisa w filmie wystąpili Vincent D'Onofrio (Daredevil), Elisabeth Shue (CSI: Kryminalne zagadki Las Vegas), Dean Norris (Breaking Bad) oraz Mike Epps (Kac Vegas).

Remake w polskich kinach pojawi się już 24 listopada 2017 roku, tymczasem poniżej prezentujemy dla Was polski zwiastun filmu:

Źrodło: Forum Film


Arkadiusz Turek
Jako redaktor zajmuję się głównie kinem polskim i europejskim. Rodzime produkcje coraz częściej zasługują na promocję, choć nie mają takich "łokci" jak hollywoodzka maszyna. Rzucam więc do walki wszystkie swoje klawiatury i spróbuję to zmienić ;) Prywatnie jestem filmożercą, ale umiarkowanym kinomaniakiem (nie znoszę zapachu popcornu, gdyby nie on, zdecydowanie częściej chodziłbym do kina). W zamian buduję własne kino, gdzie zgromadziłem już ok. 5 tys. pozycji, w tym tysiąc polskich. Na fdb.pl od wiosny 2007 r.