Redaktor Naczelny FDB. Od czasu do czasu, lubię obejrzeć sobie jakiś film :)

Zdrada, nadzieja i miłość w zwiastunie filmu Reakcja łańcuchowa 0

Zdrada, nadzieja i miłość w zwiastunie filmu Reakcja łańcuchowa. Nominowany do Złotych Lwów 42. FPFF w Gdyni obraz w kinach od 8 grudnia.

Reakcja łańcuchowa to nowy film producentów Jesteś Bogiem i Sali samobójców w reżyserii wielokrotnie nagradzanego Jakuba Pączka. Inspirowana prawdziwymi wydarzeniami historia trójki trzydziestolatków, będących o krok od życiowego przełomu, który odmieni ich świat na zawsze. W rolach głównych – u boku doświadczonych aktorów: Magdy Popławskiej i Janusza Chabiora – gwiazdy młodego pokolenia: Tomasz Włosok, Małgorzata Mikołajczak i Bartosz Gelner. Za oryginalną muzykę w filmie odpowiada zespół Muchy. Reakcja łańcuchowa w kinach od 8 grudnia.

To film, który opowiada historie oparte na prawdziwych wydarzeniach i ich uczestnikach, którzy są w tym samym wieku. Każda z postaci miała jakiś prawdziwy pierwowzór. Pewne rzeczy wydarzyły się, inne wciąż się dzieją…

reżyser, Jakub Pączek

Marta kończy 30 lat i wkrótce ma wziąć ślub z Adamem. Jej przyszły mąż pochodzi z bogatego domu, ale jest zupełnie zdominowany przez charyzmatyczną i odnoszącą sukcesy matkę. Sytuacja młodych dodatkowo komplikuje się, gdy do opinii publicznej przedostaje się informacja o zaginięciu byłej dziewczyny Adama. Zakrojone na szeroką skalę poszukiwania Kasi szybko stają się tematem numer jeden wiadomości w kraju. A policyjne śledztwo w różnym stopniu dotyka nie tylko przyszłych małżonków, ale również ich bliskich, w tym – siostrę Marty – Asię oraz najlepszego przyjaciela pary, Pawła – niespełnionego filmowca, dla którego jedyną perspektywą zarobku stała się branża pornograficzna. Z czasem wydarzenia, które miały swój początek na urodzinowym przyjęciu-niespodziance, które mężczyźni zorganizowali Marcie, uruchomią spiralę tragicznych wydarzeń. W gęstniejącej atmosferze wzajemnych podejrzeń i oskarżeń nic nie będzie takie, jak mogłoby się na początku wydawać…

Film Reakcja łańcuchowa znalazł się w prestiżowym gronie produkcji nominowanych do Złotych Lwów 42. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni. Premiera 8 grudnia.

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 0

Skomentuj jako pierwszy.

Proszę czekać…