Woody Harrelson dowódcą w Wietnamie 0

Woody Harrelson dołączył do obsady dramatu wojennego Pinkville w reżyserii Olivera Stone'a. W obrazie zagrają także Bruce Willis i Channing Tatum.

Film nawiązywał będzie do masakry w My Lai, zbrodni wojennej, której w 1968 roku dopuścili się żołnierze amerykańscy w Wietnamie.

Masakra w wiosce My Lai, podczas której zamordowano ponad 500 nieuzbrojonych cywilów, przede wszystkim starców, kobiety i dzieci, wywołała ogromne poruszenie opinii publicznej i doprowadziła do spadku poparcia dla wojny w Wietnamie.

W filmie Stone'a Harrelson zagra oficera dowodzącego grupą amerykańską. Willis wcieli się w rolę generała Williama R. Peersa, który stał na czele śledztwa badającego wydarzenia. Tatum wystąpi jako Hugh Thompson, pilot helikoptera, który ocalił pozostałych przy życiu mieszkańców wioski lądując pomiędzy żołnierzami i grożąc im otwarciem ognia, jeśli nie zaprzestaną ostrzeliwania.

Woody Harrelson i Oliver Stone współpracowali wcześniej na planie filmu Urodzeni mordercy.

Aktor wystąpił ostatnio w produkcji No Country for Old Men braci Coen. Obraz zadebiutuje na ekranach polskich kin w lutym przyszłego roku.

Woody Harrelson w filmie Urodzeni mordercy 1994Woody Harrelson w filmie Urodzeni mordercy 1994

megafon.pl

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 0

Skomentuj jako pierwszy.

Proszę czekać…