Piszę, bo wszystko inne mniej lubię. Piszę w przerwach od fantazjowania o upiciu się z Billem Murrayem... albo odwrotnie.

Królowa Patti Cake$ nadchodzi! 0

Rewelacja tegorocznej edycji Sundance, wybuchowy i z przytupem debiut Geremy'ego Jaspera pojawi się na ekranach naszych kin już 20 października.

Patricia Dombrowski – tytułowa Patti Cake$ – snuje marzenia o wielkiej karierze w świecie hip-hopu, wypłakując się przy tym swojemu najlepszemu przyjacielowi Jheriemu: Mam 23 lata, i gówno zrobiłam w tym życiu. Pracuje w Tawernie Lou i stara się uniezależnić od jej kochającej, ale nieodpowiedzialnej matki, Barb (znakomita Bridget Everett, Mamuśki mają wychodne), która żyje przeszłością i swoimi kompleksami dotyczącymi wyglądu.

Jedyne co wychodzi Patricii świetnie to rapowanie. Dziewczyna zgłasza się do konkursu muzycznego. Spotyka tam intrygującego outsidera, niezwykle utalentowanego muzyka. Patti tworzy zespół składający się ze starych i nowych przyjaciół (oraz z babci posiadającej bardzo oryginalny głos). Jasper (który również napisał utwory do tego filmu) udowadnia tym obrazem, że hip-hop można osadzić w wielokulturowej, wielonarodowościowej grupie. Widzowie na pewno na długo zapamiętają ten poruszający i niezmiernie zabawny film.

Dzięki dystrybutorowi Solopan już niedługo posłuchamy prawdziwych hip-hopowych bitów i obejrzymy seryjny girl power movie!

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 0

Skomentuj jako pierwszy.

Proszę czekać…