Piszę, bo wszystko inne mniej lubię. Piszę w przerwach od fantazjowania o upiciu się z Billem Murrayem... albo odwrotnie.

Mamy program American Film Festival! 0

Czy tylko my odliczaliśmy? Wątpie! O 11:00 mogliście dzięki transmisji live posłuchać o programie od dyrektorki artystycznej festiwalu – Urszuli Śniegowskiej. Obecnie jest już cały program festiwalu na stronie. Rozglądajcie się i zachwycajcie, bo jest czym. Macie jeszcze 12 dni do ułożenia sobie harmonogramu święta kina amerykańskiego.

Wydawałoby się, przy wielu innych festiwalach, że to tylko 6 dni, więc emocje i amplituda filmowa będą mniejsze. Nic bardziej mylnego!

Oczywiście damy wam tę przyjemność zapopoznania się z tytułami, ale zdradzimy tylko, że odwiedzimy różne planety filmowe z festiwalem. Oczywiście znajdzie się miejsce dla fantastycznych i ważnych dokumentów, dla wielkich tytułów, które zachwyciły w Sundance i na innych festiwalach na świecie, a widzowie Americany jako pierwsi w Polsce będą mieli przyjemność skonfrontować się z nimi. W tym roku dostajemy retrospektywę wielkiego Samuela Fullera i będziemy mieli okazję degustować te doskonałe kino jego tytułów mniej lub bardziej znanych, na dużym ekranie. 9 filmów dostajemy w tej sekcji! Będzie też okazja przypomnieć sobie niszowe tytuły, które narobiły hałasu w tym sezonie w sekcji o nazwie: Sezon. Nie będziemy wymieniać tytułów. Zostawimy wam tę przyjemność degustowania, oglądania trailerów i notowania, jak tutaj obejrzeć te wszystie frykasy.

Widzimy się we Wrocławiu?

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 0

Skomentuj jako pierwszy.

Proszę czekać…