Redaktor Naczelny FDB. Od czasu do czasu, lubię obejrzeć sobie jakiś film :)

Walt Disney rezygnuje z filmu o Jasiu i zaczarowanej fasoli 0

Jeśli czekaliście na film "Gigantic", który miał opowiedzieć historie Jasia i jego magicznej fasoli, to niestety mamy dla Was złe nowiny. Walt Disney zdecydował się zrezygnować z tego projektu.

fot. Walt Disney Pictures

Potwierdził to prezes wytwórni Walt Disney oraz Pixar Animation Studios, Ed Catmull. Wyjawił, że studio skupi się na innym projekcie, który zastąpi w kalendarzu premier "Gigantic".

To niemożliwe, aby wiedzieć, kiedy rozpocznie się jakiś proces twórczy albo w jaki sposób on będzie przebiegał. Nieważne, jak mocno pokochasz dany projekt i ile włożysz w niego serca, czasami po prostu coś nie działa. Dotarliśmy do tego punktu z "Gigantic", to trudna decyzja dla wszystkim, jednak musimy to zakończyć. Skupiamy całą swoją energię na innym projekcie. Wkrótce podzielimy się ta informacją, film będzie miał premierę w Święto Dziękczynienia w 2020 roku.

powiedział Ed Catmull

Pomysł na film zapowiadał się całkiem sympatycznie i oryginalnie. Głównym bohaterem miał być Jaś, który został by przedstawiony, jako olbrzym. Jego przyjaciółką zostałaby mała dziewczynka. Akcja miała rozgrywać się w Hiszpanii. Jednym z ludzi odpowiedzialnych za tytuł był… Vince Gilligan, człowiek, który stworzył znakomity serial, Breaking Bad. Projekt został przedstawiony w 2015 roku na D23 Expo.

Źrodło: MovieWeb

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 7

Urbino 2017-10-12

Nic straconego, może odkopią projekt za 30-50 lat i stworzą coś kultowego.
Swoją drogą już 2020 brzmi jak z tytułu jakiegoś sci-fi.

Jakub Kucharski 2017-10-11

Troche szkoda, ale Disney na tyle rzadko anuluje swoje animowane projekty, że coś z tym filmem naprawdę musiało pójść nie tak…

Bluejohn_26 KubiQ 2017-10-11

@KubiQ Przyznaję, że do chwili przeczytania powyższego artykułu nie słyszałem o tym projekcie. Z jednej strony szkoda, ale Pixar w miejsce tego tytułu zaprezentuje coś równie interesującego.

Łukasz Oleksiak KubiQ 2017-10-12

@KubiQ Zgadzam się z Tobą. Bardzo dobrze się stało, bo lepsze skasowanie niż wypuszczenie bubla. Rodzice przynajmniej nie wydadzą pieniędzy :)

Jakub Kucharski Wafel88 2017-10-12

@Wafel88 Oj to takie pewne nie jest. Widziałem ile osób poszło na seanse przedpremierowe Emotek…

Simon_Says KubiQ 2017-10-12

@KubiQ Disney, trzeba przyznać trzyma poziom. Zgadzam się, że coś musiało im mocno nie zagrać i dlatego się zdecydowali na taki krok.

Łukasz Oleksiak KubiQ 2017-10-13

@KubiQ No właśnie jeszcze nie widziałem Emotek ale po zmasakrowaniu przez wszystkich tego"dzieła" głęboko zastanawiam się czy jest sens to w ogóle oglądać.

Proszę czekać…