Walt Disney rezygnuje z filmu o Jasiu i zaczarowanej fasoli

fot. Walt Disney Pictures

Jeśli czekaliście na film "Gigantic", który miał opowiedzieć historie Jasia i jego magicznej fasoli, to niestety mamy dla Was złe nowiny. Walt Disney zdecydował się zrezygnować z tego projektu.

Potwierdził to prezes wytwórni Walt Disney oraz Pixar Animation Studios, Ed Catmull. Wyjawił, że studio skupi się na innym projekcie, który zastąpi w kalendarzu premier "Gigantic".

To niemożliwe, aby wiedzieć, kiedy rozpocznie się jakiś proces twórczy albo w jaki sposób on będzie przebiegał. Nieważne, jak mocno pokochasz dany projekt i ile włożysz w niego serca, czasami po prostu coś nie działa. Dotarliśmy do tego punktu z "Gigantic", to trudna decyzja dla wszystkim, jednak musimy to zakończyć. Skupiamy całą swoją energię na innym projekcie. Wkrótce podzielimy się ta informacją, film będzie miał premierę w Święto Dziękczynienia w 2020 roku.

powiedział Ed Catmull

Pomysł na film zapowiadał się całkiem sympatycznie i oryginalnie. Głównym bohaterem miał być Jaś, który został by przedstawiony, jako olbrzym. Jego przyjaciółką zostałaby mała dziewczynka. Akcja miała rozgrywać się w Hiszpanii. Jednym z ludzi odpowiedzialnych za tytuł był… Vince Gilligan, człowiek, który stworzył znakomity serial, Breaking Bad. Projekt został przedstawiony w 2015 roku na D23 Expo.

Źrodło: MovieWeb


Gracjan Mikitin
Redaktor Naczelny FDB. Od czasu do czasu, lubię obejrzeć sobie jakiś film :)