Patty Jenkins ponownie odpowiada na zarzuty Camerona

fot. Warner Bros. Pictures

Nie cichną echa związane z krytyką Wonder Woman przez Jamesa Camerona. Pomimo tego, że reżyserka widowiska, Patty Jenkins odpowiadała już na zarzuty filmowca, który nakręcił Titanica i Avatara, nadal jest dopytywana o zaistniałą sytuację.

Nie jestem z tego powodu zaniepokojona. Każdy ma prawo do wyrażania własnych opinii. Jednak, jeśli robi się z tego publiczną debatę, wówczas mam obowiązek powiedzieć, że się z nią nie zgadzam.

stwierdziła reżyserka w rozmowie z Variety

Dodała także, że James Cameron nie wystosował w jej kierunku żadnych przeprosin. Przypomnijmy, że uznany reżyser powiedział, że Wonder Woman to niezły film, ale nie jest niczym odkrywczym, a komplementy są niezrozumiałe. Jak sam twierdził jest to zwykle poklepywanie się po plecach przez ludzi w Hollywood.

Sama Jenkins pokazała, że kobieta w Hollywood może także zarabiać wielkie pieniądze. Warner Bros. Pictures zaoferował jej znaczącą podwyżkę (mówi się nawet o dziewięciu milionach dolarów) oraz procent od wyników filmu w box office’e. Jak komentuje to sama zainteresowana?

Oczywiście, że wiecie o pieniądzach. Jednak nigdy nie byłam bardziej pewna siebie. Musiałam mieć pewność, że dostanę tyle pieniędzy, ile dostałby mój męski odpowiednik.

dodała Jenkins

Nikogo chyba nie dziwi fakt, że Warner Bros. Pictures chciał za wszelką cenę zatrudnić ponownie reżyserkę. Wonder Woman to kasowy hit, który zaskoczył wszystkich. Obraz zarobił na całym świecie 821,2 milionów dolarów.

Źrodło: Variety


Gracjan Mikitin
Redaktor Naczelny FDB. Od czasu do czasu, lubię obejrzeć sobie jakiś film :)