Redaktor Naczelny FDB. Od czasu do czasu, lubię obejrzeć sobie jakiś film :)

Patty Jenkins ponownie odpowiada na zarzuty Camerona 0

Nie cichną echa związane z krytyką Wonder Woman przez Jamesa Camerona. Pomimo tego, że reżyserka widowiska, Patty Jenkins odpowiadała już na zarzuty filmowca, który nakręcił Titanica i Avatara, nadal jest dopytywana o zaistniałą sytuację.

fot. Warner Bros. Pictures

Nie jestem z tego powodu zaniepokojona. Każdy ma prawo do wyrażania własnych opinii. Jednak, jeśli robi się z tego publiczną debatę, wówczas mam obowiązek powiedzieć, że się z nią nie zgadzam.

stwierdziła reżyserka w rozmowie z Variety

Dodała także, że James Cameron nie wystosował w jej kierunku żadnych przeprosin. Przypomnijmy, że uznany reżyser powiedział, że Wonder Woman to niezły film, ale nie jest niczym odkrywczym, a komplementy są niezrozumiałe. Jak sam twierdził jest to zwykle poklepywanie się po plecach przez ludzi w Hollywood.

Sama Jenkins pokazała, że kobieta w Hollywood może także zarabiać wielkie pieniądze. Warner Bros. Pictures zaoferował jej znaczącą podwyżkę (mówi się nawet o dziewięciu milionach dolarów) oraz procent od wyników filmu w box office’e. Jak komentuje to sama zainteresowana?

Oczywiście, że wiecie o pieniądzach. Jednak nigdy nie byłam bardziej pewna siebie. Musiałam mieć pewność, że dostanę tyle pieniędzy, ile dostałby mój męski odpowiednik.

dodała Jenkins

Nikogo chyba nie dziwi fakt, że Warner Bros. Pictures chciał za wszelką cenę zatrudnić ponownie reżyserkę. Wonder Woman to kasowy hit, który zaskoczył wszystkich. Obraz zarobił na całym świecie 821,2 milionów dolarów.

Źrodło: Variety

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 12

Łukasz Oleksiak 2017-10-13

Zgodzę się w pewnym stopniu z Cameron’em babka zrobiła jeden film i wyszedł, a Hollywood bierze ją za wielką reżyserkę. Cameron nakręcił wiele hitów i zasłużenie ma tytuł jednego z najlepszych. Puki Jenkins nie nakręci więcej ciekawych filmów nie powinna czuć się jak wielka gwiazda… Zakładam, że po WW Jenkins nie nakręci długo ciekawego filmu.

Simon_Says Wafel88 2017-10-13

@Wafel88 A skąd wziąłeś informację, że Patty Jenkins uważa się za "wielką gwiazdę" i skąd wziąłeś informację, że Hollywood bierze ją za "wielką reżyserkę"? Tworzysz własne, wymyślone informacje i z nimi polemizujesz. Zachowanie bynajmniej dziwne i niezrozumiałe. :0

Bercik022 Simon_Says 2017-10-16

@Simon_Says czy czytanie że zrozumieniem u ciebie to rzecz totalnie obca? Kolega napisał " a Hollywood bierze ją za wielką reżyserkę." nie ma nic że ona się uważa.

Simon_Says Bercik022 2017-10-16

Cytat z kolegi: "Puki Jenkins nie nakręci więcej ciekawych filmów nie powinna czuć się jak wielka gwiazda"! I cytat ze mnie: "Hollywood bierze ją za "wielką reżyserkę" To moje słowa, tak właśnie je przytoczyłem. A na Twoje Brak mi słów:( A po drugie, zapytałem skąd kolega wziął informację, że Hollywood "bierze ją za wielką reżyserkę"??? Nikt nigdy tak o Patt Jenkins się nie wypowiedział w LA całym. Więc powiedziałem, że wymyślił informację, jakoby Hollywood ją za taką uważało. Rozumiesz cokolwiek? Kolebie Ci się tam bidon między uszami?

Łukasz Oleksiak Simon_Says 2017-10-18

@Simon_Says No to zaczynamy: Nie wiem czy ostatnie kilka lat przeżyłeś w jaskini ale jakbyś nie zauważył to Hollywood jest jak chorągiewka. Ostatnimi czasami reżyser/aktor, który zrobił coś kasowego z automatu leci w rankingach do góry. Sama wypowiedz Warner Bros. o tym że gaża zwiększona, % z zysków za kolejną część WW dla Jenkins – pokazuje, że jest uważana za tegoroczna gwiazdę. Cameron sam mówi o tym, iż film bardzo podobał się innym i jest uważany w Hollywood za rewelacyjny czego on sam nie rozumie z automatu wywyższa reżyserkę. Czytając i oglądając wywiady z Jenkins widzisz jak uważa się za wielką gwiazdę. Pierwsza kobieta która wyreżyserowała tak duże widowisko, osoba która udowodni iż kobieta może zarabiać tyle co mężczyzna. Wszystko to pokazuje jak Jenkins wygląda w Hollywood. W Polsce też takie rzeczy mają miejsce np. Vega.

Simon_Says Wafel88 2017-10-18

@Wafel88 Słuchaj, co do wywiadów, to nie wiem. Aż tak tego nie śledzę. Jeśli oglądałeś ostatnie to może uderzyła jej woda sodowa do głowy. Wcale tego nie wykluczam. A ufam, że wiesz, co mówisz, więc okey. A co do pierwszej części posta to niestety, należysz do ludzi, którzy mylą a nawet używają zamiennie pojęcia wielkość i kasowość. Wielki reżyser i kasowy reżyser. To, że gażę ma podniesioną i dostanie % z zysków dla mnie świadczy, że Warner uważa ją za kasową reżyserkę. To nie implikuje jej wielkości. A u Ciebie to ile, kto zarabia przekłada się na wielkość. Dla mnie nie do przyjęcia.

Simon_Says Wafel88 2017-10-18

@Wafel88 I nie przyznam Ci racji, dopóki nie podasz mi źródła informacji (jakiejkolwiek), że Warner Bros. uważa ją za wielką reżyserkę. Tylko NIE MYL wielkości z kasowością. To zupełnie różne rzeczy. Pozdrawiam

Łukasz Oleksiak Simon_Says 2017-10-19

@Simon_Says Wielkość i "Kasowość" to wcale nie tak odległe pojęcia dla Hollywood jak ci się wydaje. Oczywiście są przypadki gdzie film okazał się totalnym gniotem ale kasy zrobił w bród. Hollywood opiera się tylko na liczbach. Więc jak taka wielka wytwórnia jak WB dało kolejną szansę reżyserce, kreuje ją na wielką. Byle kto nie robi dla nich filmów. Kiedy nakręci WW2 i to kasy nie przyniesie spadnie z piedestału. Nikt już o niej nie będzie mówił a WB nie będzie w najbliższym czasie współpracował. Co do samego tekstu o tym, że WB mówi że jest wielka nie podam ci ze względu, że jest to tylko mój wniosek z dostępnych informacji. Mój światopogląd na Hollywood właśnie taki jest. Kasę przynosisz jesteś wielki – brak kasy która zadowala studio jesteś nikim.

Simon_Says 2017-10-12

Nie rozumiem Cama. Wydawało mi się, że to porządny ziom. A ten się wkurwił, bo jakaś reżyserka wywalczyła sobie pozycję podobną do jej męskich odpowiedników. Przykre. A Wonder Woman bardzo zgrabnie się oglądało. Cam zrobił Avatara i mu odjebało. Choć poza faktycznei niesamowitą magią czysto filmową to historia też bynajmniej nie jest niczym odkrywczym. A T2, ostatnie odkrycie, zrobił prawie 30 lat temu więc niech tak sie nie stroszy gość.

Jakub Kucharski Simon_Says 2017-10-16

@Simon_Says Żebym dobrze zrozumiał, wydawało ci się że Cameron to porządny ziom, ale powiedział że Wonder Woman jest jedynie niezłym filmem, więc już porządny nie jest?

Simon_Says KubiQ 2017-10-16

@KubiQ Chyba czytaliśmy inne newsy, a Ty czytałeś moją inną wypowiedź:P Sam uważam, że WW to tylko niezłe i nieźle podane kino rozrywkowe. Poczytaj zagraniczne serwisy, to dowiesz się, że Cameron nie atakował WW tylko Patty Jenkins. I robił to w sposób osobowy, nie podając żadnych konkretnych przesłanek.

Jakub Kucharski Simon_Says 2017-10-19

@Simon_Says Możesz podać jakichś przykład? Bo we wszystkich newsach, nawet na tych najbardziej feministycznych portalach, jako cytat widnieje stwierdzenie które już kiedyś wrzucaliśmy tutaj – że Wonder Woman jest średnim filmem, a całe to poklepywanie reżyserki po plecach to po prostu męska część Hollywood która robi to samo co przez ostatnie lata. Chyba że to jest właśnie ten osobowy atak bez żadnych przesłanek?

Proszę czekać…