VII Przegląd Filmów WYDMY 2007 0

Ruszają przygotowania do VII Przeglądu Filmów Amatorskich i Niezależnych WYDMY 2007.

Jeżeli tworzysz filmy a nikt jeszcze o Tobie nie usłyszał masz szansę zabłysnąć! Nie czekaj do ostatniej chwili i zgłoś swój film jak najszybciej!! Termin zgłaszania prac mija 20 listopada .

Oficjalna strona Przeglądu: www.gak.gda.pl/wydmy

Nowością tegorocznej edycji Przeglądu będzie podział filmów na dwie kategorie:

1. film amatorski – nie dłuższy niż 5 min , wykonany dowolną techniką (np. telefonem komórkowym, aparatem cyfrowym). Profesjonalne jury będzie oceniać produkcje zgłoszone w tej kategorii przede wszystkim pod kątem pomysłu na film! Jest to kategoria dla wszystkich tych, którzy dopiero zaczynają przygodę z filmem lub nie posiadają jeszcze profesjonalnego sprzętu.

2. film niezależny – nie dłuższy niż 30 min ., w tej kategorii jury będzie zwracać uwagę na wszystkie aspekty sztuki filmowej (reżyseria, scenariusz, scenografia, zdjęcia, produkcja, montaż, muzyka). Jest to kategoria dla autorów bardziej doświadczonych, tworzacych rozbudowane formy filmowe.

Do 3 grudnia wyłonionych zostanie 10 finalistów w każdej kategorii. Ich prace będzie można oglądać przez cały tydzień poprzedzający finał Przeglądu w studenckich klubach trojmiasta oraz w zaprzyjaźnionych z GAK instytucjach kultury na specjalnych pokazach konkursowych.

Finał z udziałem profesjonalnego jury odbędzie się 15 grudnia w sali widowiskowej Gdańskiego Archipelagu Kultury w Gdańsku przy ul. Dworcowej 9.

Jak co roku laureaci Przeglądu mogą liczyć na znaczące nagrody pieniężne , które wręczone zostaną przez Prezydenta Miasta Gdańska Pawła Adamowicza – honorowego patrona Przeglądu .

Przed wysłaniem filmu zapoznaj się dokładnie z regulaminem , wypełnij formularz i wyślij go do nas razem z filmami na adres:

Promocyjny Klub Muzyczny GAK, ul. Dworcowa 9, 80-026 Gdańsk z dopiskiem WYDMY 2007.

WYDMY 2007WYDMY 2007

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 0

Skomentuj jako pierwszy.

Proszę czekać…