Piszę, bo wszystko inne mniej lubię. Piszę w przerwach od fantazjowania o upiciu się z Billem Murrayem... albo odwrotnie.

Harvey Weinstein wykluczony z Amerykańskiej Akademii Filmowej za molestowanie seksualne! 1

Nie udało się uniknąć kary producentowi z Hollywood. Od kilku dni kolejne ważne aktorki, światowej klasy, opowiadają o tym, jak padły ofiarą molestowania ze strony Weinsteina. A wiemy, że brudy w filmowym centrum wszechświata, często zostają marginalizowane. Nie tym razem.

By zostać wyrzuconym z prestiżowego miejsca, składającego z największym osobistości świata filmu, trzeba sobie "zasłużyć". Laureatowi Oscara za film Zakochany Szekspir nie udało się sprawy zamieść pod dywan. By stracić miejsce w Akademii trzeba zebrać 2/3 głosów, wśród 54 członków – m.in. Steven Spielberg, Tom Hanks, Woopie Goldberg. Media podają, że zdecydowana większość nie miała wątpliwości, co do tego, jak zareagować na ten przypadek.

Środowisko filmowe również nie przeszło do porządku dziennego i większość głosów jest zgodna, co do potępienia zachowań producenta i braku wątpliwości co do oskarżeń. Reżyser Michael Moore zaapelował o stworzenie "świata bez Weinsteina", którego nazwał socjopatą.

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 4

Darco W. 2017-10-17

Z tą twarzą mógłby grać w horrorach bez charakteryzacji ! Ohydny glut ;)

Simon_Says 2017-10-16

Najbardziej mnie "ujęła" Rose McGowan. Zrobiła karierę przez łóżko, później dostała kupę hajsu za milczenie, a jeszcze później skrytykowała młode aktorki za to, że nie mówią głośno o podobnych przypadkach. No wprost urocze. I pokazuje poziom intelektualny Hollywoodu.

Łukasz Oleksiak Simon_Says 2017-10-17

@Simon_Says A czy poziom intelektualny Hollywood była kiedyś wysoka? Kilka twórców jest ok reszta to mięso :)

Arkadiusz Turek 2017-10-16

Kolejne po Madoffie znane nazwisko zdemaskowane jako socjopata – choć branże różne.

Proszę czekać…