Jako redaktor zajmuję się głównie kinem polskim i europejskim. Rodzime produkcje coraz częściej zasługują na promocję, choć nie mają takich "łokci" jak hollywoodzka maszyna. Rzucam więc do walki wszystkie swoje klawiatury i spróbuję to zmienić ;) Prywatnie jestem filmożercą, ale umiarkowanym kinomaniakiem (nie znoszę zapachu popcornu, gdyby nie on, zdecydowanie częściej chodziłbym do kina). W zamian buduję własne kino, gdzie zgromadziłem już ok. 5 tys. pozycji, w tym tysiąc polskich. Na fdb.pl od wiosny 2007 r.

Zaskakująca i niejednoznaczna Ana, mon amour 0

Poruszająca historia trudnej miłości w najnowszym filmie autora nagrodzonej Złotym Niedźwiedziem Pozycji dziecka. Zobaczcie polską zapowiedź najnowszego filmu Cãlina Petera Netzera.

Mircea Postelnicu i Diana Cavallioti w filmie Ana, mon amour, fot. Aurora Films.

Cãlin Peter Netzer jest jednym z najciekawszych reżyserów tzw. rumuńskiej nowej fali. Po Pozycji dziecka – zdobywcy Złotego Niedźwiedzia na Berlinale czas na kolejny wybitny dramat psychologiczny zatytułowany Ana, mon amour. Obraz już został nagrodzony na ostatnim festiwalu w Berlinie Srebrnym Niedźwiedziem. Od dziś, 20 października 2017 roku w polskich kinach.

Mądry film z wieloma angażującymi momentami.

Deborah Young, The Hollywood Reporter

Intrygujący, zaskakujący czarnym humorem.

Ben Croll, IndieWire

Mistrzowsko przeprowadzona anatomia związku.

Jonathan Romney, Screen Daily

Inteligentny portret relacji będącej jak tykająca bomba.

Patrick Gamble, CineVue

Efekt jest interesujący i poruszający; coś jakby Linklater zmontował swoją trylogię „Przed wschodem, zachodem i północą” w pojedynczy film.

Rory O’Connor, The Film Stage

Diana Cavallioti i Mircea Postelnicu w filmie Ana, mon amour, fot. Aurora Films.

Ana (Diana Cavallioti) i Toma (Mircea Postelnicu) poznają się na studiach z literatury i błyskawicznie w sobie zakochują. Poważnym testem dla ich związku będą jednak zaburzenia psychiczne dziewczyny.

Czy para poradzi sobie z traumatycznym doświadczeniem? Czy młodzieńcze zauroczenie przetrwa próbę czasu? Odpowiedzi, jak zwykle u Netzera, będą zaskakujące i niejednoznaczne…

To kino idealnie wyśrodkowujące powagę, biorące się za temat pozornie banalny, a opowiadający z wielkim humanizmem. Ten film udowadnia, że prawdziwym kinem akcji – jest kino ludzkich interakcji.

Bernadetta Trusewicz, FDb.pl

W rolach głównych Diana Cavallioti i Mircea Postelnicu, a partnerują im Adrian Titieni, Vlad Ivanov, Tania Popa, Carmen Tănase i Vasile Muraru. Ana, mon amour na ekranach polskich kin już od dziś, 20 października 2017 roku. Poniżej zobaczcie polską zapowiedź najnowszego filmu Cãlina Petera Netzera:

Źrodło: Aurora Films

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 0

Skomentuj jako pierwszy.

Proszę czekać…