Jako redaktor zajmuję się głównie kinem polskim i europejskim. Rodzime produkcje coraz częściej zasługują na promocję, choć nie mają takich "łokci" jak hollywoodzka maszyna. Rzucam więc do walki wszystkie swoje klawiatury i spróbuję to zmienić ;) Prywatnie jestem filmożercą, ale umiarkowanym kinomaniakiem (nie znoszę zapachu popcornu, gdyby nie on, zdecydowanie częściej chodziłbym do kina). W zamian buduję własne kino, gdzie zgromadziłem już ok. 5 tys. pozycji, w tym tysiąc polskich. Na fdb.pl od wiosny 2007 r.

Polski serial Pakt w amerykańskim HBO już w grudniu 0

Wybrane międzynarodowe produkcje HBO będą dostępne w serwisach HBO w USA już w grudniu. Wśród nich znalazł się polski serial HBO Pakt.

Marcin Dorociński w serialu Pakt, fot. Piotr Książek/HBO.

Richard Plepler, prezes i dyrektor generalny HBO, w wywiadzie udzielonym na targach Mipcom w Cannes, ogłosił, że amerykański oddział HBO udostępni widzom wybrane produkcje HBO Europe, HBO Latin America i HBO Asia. Już w grudniu abonenci HBO NOW, HBO GO i HBO On Demand w Stanach Zjednoczonych będą mogli zobaczyć dwa seriale z każdego regionu. Wśród tych produkcji znalazł się polski serial HBO Pakt.

Międzynarodowe oddziały HBO współpracują ze zdolnymi lokalnymi scenarzystami, reżyserami i producentami, aby produkować doskonałe filmy i seriale, z których słynie marka HBO. Bardzo często te własne produkcje mają na lokalnych rynkach większą oglądalność niż kultowa Gra o tron. Jestem bardzo dumny, że już niedługo pokażemy amerykańskim widzom wybór naszych najlepszych produkcji

podkreślił Plepler.

Wybrane seriale zostały wyprodukowane i wyemitowane przez międzynarodowe oddziały HBO w Europie, Ameryce Południowej i Azji w lokalnych wersjach językowych. Wszystkie z nich były prezentowane na prestiżowych, międzynarodowych festiwalach filmowych, m.in. na Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Toronto i Karlowych Warach. Plepler, który przyjechał do Cannes, aby odebrać nagrodę Variety Vanguard, mówił podczas wystąpienia o roli marki na coraz bardziej konkurencyjnym globalnym rynku.

W serwisach HBO w Stanach Zjednoczonych zostaną pokazane następujące seriale:
- HBO Europe – dwa sezony polskiego serialu Pakt, czeski miniserial Pustkowie,
- HBO Asia – tajwański serial "The Teenage Psychic", dwa sezony serialu indonezyjsko-tajskiego Półświaty,
- HBO Latin America – dwa sezony serialu Hipnotyzer, brazylijski serial obyczajowy "Sekretne życie par". (Abonenci ze Stanów Zjednoczonych mogą oglądać już filmy i seriale emitowane na antenie HBO Latin America na multipleksie HBO Latino).

Źrodło: HBO

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 0

Skomentuj jako pierwszy.

Proszę czekać…