"May the Force Be With You"

Gerard Butler zrezygnował z Ucieczki z Nowego Jorku! 0

Po rezygnacji już dwóch reżyserów z remake'u Ucieczki z Nowego Jorku, rezygnuje również Gerard Butler.

Po tym jak Gerard Butler zagrał Leonidasa w przebojowych 300, podpisał kontrakt na rolę Snake'a Plisskena. Jednakże teraz, po kilku miesiącach, oficjalnie wycofał się z realizacji nowej wersji kultowego filmu w reżyserii Johna CarpenteraUcieczki z Nowego Jorku dla studia New Line.

Pierwszym kandydatem do objęcia fotela reżysera był Len Wiseman (Szklana pułapka 4, Underworld), jednak zrezygnował gdyż nie spodobał mu się scenariusz. Następnie zatrudniono Bretta Ratnera (Godziny szczytu: 1, 2, 3), ten jednak także wycofał się z projektu z przyczyn dotąd oficjalnie nieznanych, choć można się domyślić, że również chodzi o scenariusz, dlaczego? Ponieważ New Line wybrało już nowego scenarzystę, ma być nim Jonathan Mostow (Terminator 3: Bunt maszyn), który najprawdopodobniej cały scenariusz napisze od nowa, w kontrakcie zapisano również możliwość wyreżyserowania filmu przez Mostowa.

W oryginale Ucieczki z Nowego Jorku Snake'a Plisskena zagrał Kurt Russell, który później wystąpił także w sequelu pt. Ucieczka z Los Angeles. Akcja tego pierwszego rozgrywa się w 1997 roku. Przestępczość w Stanach Zjedoczonych nasiliła się tak bardzo, że z części miasta Nowy Jork utworzono potężne więzienie dla najgroźniejszych kryminalistów. Na tym właśnie terenie, w wyniku ataku terrorystycznego, rozbija się Air Force One z prezydentem na pokładzie. Snake Plissken, człowiek na bakier z prawem, były bohater wojenny, ma przedostać się do więzienia i w przeciągu 24 godzin znaleźć i wydostać głowę państwa z opresji. W zamian za to zyskać ma wolność i oczyszczenie z wszelkich zarzutów.

Powoli wszystkie znaki na niebie wyraźnie zaczynają wskazywać, że remake tego filmu to zły pomysł, ale producenci wiedzą lepiej…

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 1

zsasz

Oby ten remake w ogole nie powstal. Po co krecic nowa wersje filmu, ktory wcale nie jest znowu taki stary. Na dodatek obraz dobry, kolorowy, ciagle zyjacy w pamieci fanow. Lepiej juz zrobic sequel. O wiele za wczesnie na remake. Glupia moda na remakei i tyle.

Proszę czekać…