Jako redaktor zajmuję się głównie kinem polskim i europejskim. Rodzime produkcje coraz częściej zasługują na promocję, choć nie mają takich "łokci" jak hollywoodzka maszyna. Rzucam więc do walki wszystkie swoje klawiatury i spróbuję to zmienić ;) Prywatnie jestem filmożercą, ale umiarkowanym kinomaniakiem (nie znoszę zapachu popcornu, gdyby nie on, zdecydowanie częściej chodziłbym do kina). W zamian buduję własne kino, gdzie zgromadziłem już ok. 5 tys. pozycji, w tym tysiąc polskich. Na fdb.pl od wiosny 2007 r.

Helena Norowicz - 83-letnia aktorka gwiazdą filmu Bodo Koxa 0

83-letnia aktorka, modelka i joginka – Helena Norowicz – gwiazdą filmu Człowiek z magicznym pudełkiem. Produkcja Bodo Koxa o miłości potrafiącej pokonać granice czasoprzestrzeni w kinach od 20 października.

Helena Norowicz, fot. Bartosz Mrozowski.

Helena Norowicz to urodzona w 1934 roku wybitna aktorka filmowa i teatralna. Przez większość kariery była związana z Teatrem Studio, obecnie występuje m.in. w Teatrze Syrena. W wieku 80 lat aktorka została modelką. Wystąpiła m.in. w kampaniach polskich marek Bohoboco i Nenukko. W kinie oglądaliśmy ją m.in. w filmach: Dekalog IV Krzysztofa Kieślowskiego czy Matka Teresa od kotów Pawła Sali, wystąpiła też w epizodach w serialach Na dobre i na złe, Na Wspólnej i Barwy szczęścia. Obecnie gra w głośnym spektaklu "Dogville".

Zakochałem się w jej twarzy. Wyraża tak wiele i tak pięknie. Dziś mam zaszczyt być z Heleną "na Ty", a nakłonienie jej do występu w moim filmie uważam za jedno z moich największych życiowych osiągnięć. Sceny z jej udziałem robią piorunujące wrażenie.

Helena Norowicz jest moją wielką miłością. To 83-letnia aktorka, modelka i joginka, mająca taką postawę życiową i energię, że po prostu chce się obok niej przebywać. Współpraca z nią była wielkim wydarzeniem i doświadczeniem. Piękna i niezwykle naturalna kobieta.

Helena wypełnia sobą całą przestrzeń. To szalenie silna postać i osobowość. Kiedy kierowało się na nią kamerę, nic innego już nie istniało. Poniekąd cieszę się, że część naszych wspólnych scen została nakręcona osobno, bo mam wrażenie, że w ich trakcie Helena po prostu "zjadłaby mnie żywcem".

Helena Norowicz i Olga Bołądź w filmie Człowiek z magicznym pudełkiem, fot. Bartosz Mrozowski.

Warszawa, rok 2030. Wydawać by się mogło, że dla Adama (Piotr Polak) lepsze jutro było… wczoraj. Dotknięty zanikiem pamięci bohater musi zacząć wszystko od nowa. Przeprowadza się i rozpoczyna pracę w potężnej korporacji. Poznaje w niej atrakcyjną Gorię (Olga Bołądź), którą jest totalnie oczarowany. Początkowo dziewczyna opiera się jego zalotom, uparcie twierdząc, że nie jest w jej typie. Gdy jednak romans nabiera rumieńców, chłopak dokonuje niebywałego odkrycia. W swoim nowym mieszkaniu znajduje stare radio, które nadaje audycje z lat 50. Okazuje się, że niezwykły odbiornik emituje również fale umożliwiające teleportację. Podczas jednej z podróży w czasie Adam "utyka" w 1952 roku. Zaniepokojona nieobecnością ukochanego Goria podejmuje się fascynującej, ale i niebezpiecznej misji sprowadzenia go z powrotem.

W rolach głównych w filmie zobaczymy Olgę Bołądź (Botoks) oraz debiutującego w głównej roli Piotra Polaka. Na ekranie partnerują im: Arkadiusz Jakubik (Pod Mocnym Aniołem), Agata Buzek (Niewinne), Wojciech Zieliński (Zgoda), Bartosz Bielenia (Na granicy), Bartłomiej Firlet (Planeta Singli), Sebastian Stankiewicz (Amok) oraz Helena Norowicz (Zaćma).

Reżyserem filmu jest Bodo Kox, twórca wielokrotnie nagradzanej Dziewczyny z szafy, najlepszego polskiego filmu MFF Camerimage. Człowiek z magicznym pudełkiem w kinach od 20 października 2017 roku.

Źrodło: Kino Świat

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 1

BartK 2017-10-20

Piękna dama, ciekawa stylizacja, muszę to zobaczyć!

Proszę czekać…