Redaktor Naczelny FDB. Od czasu do czasu, lubię obejrzeć sobie jakiś film :)

Tarantino od lat wiedział o zachowaniu Weinsteina 1

Na komentarz Quentina Tarantino dotyczący skandalu związanego z Harveyem Weinsteinem czekano od wielu dni. Uznany reżyser zabrał wreszcie głos i udzielił wywiadu dla "The New York Times".

Fot. materiały promocyjne

Tarantino, twórca takich produkcji, jak Django, Pulp Fiction czy Bękarty wojny od wielu lat współpracował z Harveyem Weinsteinem. Filmowiec wyjawił, że o zachowaniu producenta wiedział od dawna.

Wiedziałem wystarczająca, aby zrobić coś więcej. To było coś więcej niż normalne plotki czy pogłoski. To nie były informacje z drugiej ręki. Wiedziałem, że robił takie rzeczy. To co jednak zrobiłem ja, to zmarginalizowanie tych incydentów. Wszystko co teraz powiem będzie brzmiało, jak gówniana wymówka. Wszyscy, którzy byli bliskimi współpracownikami Harveya wiedzieli o tym. Nie ma opcji, że było inaczej.

powiedział Tarantino

Już w 1995 roku twórca Wściekłych psów otrzymał informacje o zachowaniu Weinsteina. Mira Sorvino, z którą wówczas był związany, wyjawiła mu o nieprzyjemnych sytuacjach z hollywoodzkim producentem – masował ją bez pozwolenia, gonił po hotelowym pokoju, a nawet pojawił się u niej w środku nocy.

Byłem zszokowany i zbulwersowany. Nie mogłem uwierzyć, ze robi takie rzeczy tak otwarcie – dodał Tarantino. Oczywiście teraz reżyser żałuje tego, że nie zrobił z tym nic więcej i nie zerwał współpracy z Harveyem Weinsteinem. Zaapelował także do innych osób, przede wszystkim mężczyzn, aby nie bali się wydawać oświadczeń oraz deklaracji związanych z tym skandalem.

Źrodło: MovieWeb

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 4

Simon_Says 2017-10-21

A dziad wiedział, nie powiedział a w nagrodę w branży siedział:)

Jakub Kucharski 2017-10-20

I teraz każdy gwiazdor będzie wychodzić z szafy i mówić jak to o wszystkim wiedział i tak dalej. Będą gadać że to złe, ale nic nie zrobili bo coś tam.

A ja wam powiem tyle – te wszystkie wypowiedzi to tani publicity stunt. Nie ważne co mówią – ważne że mówią.

Simon_Says KubiQ 2017-10-21

@KubiQ No niestety:( Całkowicie się zgadzam z Twoją wypowiedzią. Choć wolałbym, żebyś nie miał racji, bo to po prostu przykre, że to tak funkcjonuje w branży.

Łukasz Oleksiak 2017-10-20

Każdy wie, każdy zna ale nikt nie pomagał… Z 2 strony Weinstein wykreował dużo gwiazd… W ten czy inny sposób :P

Proszę czekać…