Tarantino od lat wiedział o zachowaniu Weinsteina

Fot. materiały promocyjne

Na komentarz Quentina Tarantino dotyczący skandalu związanego z Harveyem Weinsteinem czekano od wielu dni. Uznany reżyser zabrał wreszcie głos i udzielił wywiadu dla "The New York Times".

Tarantino, twórca takich produkcji, jak Django, Pulp Fiction czy Bękarty wojny od wielu lat współpracował z Harveyem Weinsteinem. Filmowiec wyjawił, że o zachowaniu producenta wiedział od dawna.

Wiedziałem wystarczająca, aby zrobić coś więcej. To było coś więcej niż normalne plotki czy pogłoski. To nie były informacje z drugiej ręki. Wiedziałem, że robił takie rzeczy. To co jednak zrobiłem ja, to zmarginalizowanie tych incydentów. Wszystko co teraz powiem będzie brzmiało, jak gówniana wymówka. Wszyscy, którzy byli bliskimi współpracownikami Harveya wiedzieli o tym. Nie ma opcji, że było inaczej.

powiedział Tarantino

Już w 1995 roku twórca Wściekłych psów otrzymał informacje o zachowaniu Weinsteina. Mira Sorvino, z którą wówczas był związany, wyjawiła mu o nieprzyjemnych sytuacjach z hollywoodzkim producentem – masował ją bez pozwolenia, gonił po hotelowym pokoju, a nawet pojawił się u niej w środku nocy.

Byłem zszokowany i zbulwersowany. Nie mogłem uwierzyć, ze robi takie rzeczy tak otwarcie – dodał Tarantino. Oczywiście teraz reżyser żałuje tego, że nie zrobił z tym nic więcej i nie zerwał współpracy z Harveyem Weinsteinem. Zaapelował także do innych osób, przede wszystkim mężczyzn, aby nie bali się wydawać oświadczeń oraz deklaracji związanych z tym skandalem.

Źrodło: MovieWeb


Gracjan Mikitin
Redaktor Naczelny FDB. Od czasu do czasu, lubię obejrzeć sobie jakiś film :)