Jako redaktor zajmuję się głównie kinem polskim i europejskim. Rodzime produkcje coraz częściej zasługują na promocję, choć nie mają takich "łokci" jak hollywoodzka maszyna. Rzucam więc do walki wszystkie swoje klawiatury i spróbuję to zmienić ;) Prywatnie jestem filmożercą, ale umiarkowanym kinomaniakiem (nie znoszę zapachu popcornu, gdyby nie on, zdecydowanie częściej chodziłbym do kina). W zamian buduję własne kino, gdzie zgromadziłem już ok. 5 tys. pozycji, w tym tysiąc polskich. Na fdb.pl od wiosny 2007 r.

Twój Vincent podbija kina na kolejnych rynkach 0

Twój Vincent Doroty Kobieli i Hugh Welchmana zdobywa serca widzów w kolejnych krajach. W Polsce już 156 tys. osób wybrało się do kin, film jest także prawdziwym hitem we Włoszech – w ciągu 3 dni wyświetlania zarobił ponad 1,3 miliona dolarów!

Kadr z filmu Twój Vincent, fot. Next Film.

Na Półwyspie Apenińskim Twój Vincent zadebiutował w kinach nietypowo, bo w poniedziałek. Do środy zdążył jednak zarobić 1,3 mln dol. (dane: cinetel.it) wchodząc na szczyt aktualnego zestawienia najchętniej oglądanych tytułów w tym kraju i bijąc w tym okresie takie hity kinowe, jak Blade Runner 2049, czy Pierwszy śnieg.

W Stanach Zjednoczonych jego frekwencja w kinach stale rośnie – w zeszłym tygodniu o 200%, w tym tygodniu o kolejne 97,8%. W polskim Box Office film Doroty Kobieli i Hugh Welchmana również cieszy się ogromnym zainteresowaniem – w drugi weekend wyświetlania w kinach zanotował niespotykanie niski spadek oglądalności o jedyne 5% widzów.

Świetne wieści docierają również, jeśli chodzi o życie festiwalowe – Twój Vincent zdobył kolejną Nagrodę Publiczności, tym razem w Kanadzie. Podczas zeszłotygodniowego Międzynarodowego Festiwalu Filmowego w Vancouver film został ogłoszony zwycięzcą nagrody dla Najbardziej Popularnego Międzynarodowego Filmu Pełnometrażowego.

Kadr z filmu Twój Vincent, fot. Next Film.

W Noord Brabants Museum w holenderskim Den Bosch otwarto wystawę prac z filmu. Ekspozycję 120 obrazów można oglądać do 28 stycznia 2018 roku. Oprócz dzieł malarskich wystawa prezentuje również proces powstawania filmu i umieszcza filmową opowieść w kontekście historycznym.

Źrodło: Next Film

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 0

Skomentuj jako pierwszy.

Proszę czekać…