Jako redaktor zajmuję się głównie kinem polskim i europejskim. Rodzime produkcje coraz częściej zasługują na promocję, choć nie mają takich "łokci" jak hollywoodzka maszyna. Rzucam więc do walki wszystkie swoje klawiatury i spróbuję to zmienić ;) Prywatnie jestem filmożercą, ale umiarkowanym kinomaniakiem (nie znoszę zapachu popcornu, gdyby nie on, zdecydowanie częściej chodziłbym do kina). W zamian buduję własne kino, gdzie zgromadziłem już ok. 5 tys. pozycji, w tym tysiąc polskich. Na fdb.pl od wiosny 2007 r.

Chyra, Schuchardt, Linda, Grabowski, Jakubik - Ach śpij kochanie od dziś w kinach! 0

Już dziś na ekrany kin wchodzi Ach śpij kochanie, skrzyżowanie dreszczowca i klasycznego czarnego kryminału. Film sięga do najgłębszych tajemnic Polskiej Republiki Ludowej, by opowiedzieć poruszającą i wstrząsającą historię, z którą utożsamić może się każdy widz – niezależnie od wieku, płci i poglądów. Po wyjściu z kina zupełnie inaczej spojrzycie na otaczającą rzeczywistość.

Karolina Gruszka i Tomasz Schuchardt w filmie Ach śpij kochanie, fot. Monolith Films.

Młody i ambitny śledczy, który musi stawić czoła swym największym lękom, by doprowadzić przed oblicze sprawiedliwości jednego z najgorszych polskich zbrodniarzy XX wieku. Perfidny seryjny morderca, który dzięki pieniądzom zabitych stał się symbolem szyku i elegancji, przez lata kpiąc sobie ze skorumpowanego systemu. Niewinność i naiwność kontra zło, które uwodzi i sprawia, że człowiek zapomina o dawnych ideałach. Pojedynek dwóch silnych osobowości z gatunkową woltą, jakiej w polskim kinie jeszcze nie było.

Poniżej prezentujemy wideo wywiady z Andrzejem Grabowskim i Tomaszem Schuchardtem o pracy nad filmem.

Od kilku lat w Krakowie i okolicach znikają ludzie. W sumie 67 osób. Młody śledczy Karski (Tomasz Schuchardt), wbrew swoim przełożonym, stawia hipotezę o seryjnym mordercy. Wkrótce w kręgu podejrzanych pozostaje tylko jeden człowiek: Władysław Mazurkiewicz zwany Pięknym Władkiem (Andrzej Chyra). To król życia, zamożny kobieciarz, szanowany obywatel, ale także człowiek o zaskakujących powiązaniach, hipnotycznym uroku i niejasnej przeszłości.

Karski w trakcie śledztwa zaczyna napotykać na coraz większe trudności. Znikają dowody i akta spraw. Ludzie, którym ufał odwracają się przeciw niemu, a między nim i podejrzanym tworzy się nietypowa relacja… A w tle całej sprawy jak duch pojawia się tajemnicza piękna kobieta.

U boku Andrzeja Chyry i Tomasza Schuchardta, w rolach drugoplanowych w Ach śpij kochanie wystąpili Bogusław Linda, Andrzej Grabowski oraz Arkadiusz Jakubik, nadając ekranowym wydarzeniom jeszcze większej emocjonalności oraz moralnej niejednoznaczności. W pozostałym rolach nie mniej znane nazwiska: Karolina Gruszka, Katarzyna Warnke, Katarzyna Figura, Izabela Kuna, Jerzy Trela i Ireneusz Czop. Ach śpij kochanie od dziś, 20 października 2017 roku na ekranach naszych kin.

Źrodło: Monolith Films

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 1

Simon_Says 2017-10-21

Nie no, ręce opadają. Taka długa informacja i ani słowa o scenarzyście i reżyserze. Tylko jakie to wielkie gwiazdy występują. Haha, co za materiał:D Masakra

Proszę czekać…