Gangster rządzi w Ameryce 0

Obraz American Gangster Ridleya Scotta trafił na pierwszą pozycję amerykańskiego Box Office.

Film American Gangster stanowi opowieść o królu narkotykowym, Franku Lucasie. Mężczyzna, który wychował się w podzielonej rasowo Północnej Karolinie w latach 70., był najpotężniejszym handlarzem narkotyków w nowojorskim Harlemie. Z pomocą żołnierzy walczących w Wietnamie, stworzył siatkę przemytników, którzy dostarczali mu narkotyki z Azji. Scenariusz stworzony przez Stevena Zailliana koncentruje się także na detektywie Richiem Robertsie, który namówił do współpracy Lucasa i dzięki temu zdemaskował nieuczciwych policjantów oraz szajkę przemytników. W rolach głównych w obrazie Scotta wystąpili Denzel Washington i Russell Crowe. Podczas weekendu produkcja zarobiła 46 milionów dolarów.

Na drugim miejscu znalazła się kolejna nowość, czyli animacja Film o pszczołach. Bohaterem jest pszczoła, Barry B. Benson, która po ukończeniu studiów marzy o zarabianiu pieniędzy. Podczas jednej z podróży Barry zostaje uratowany przez kwiaciarkę Vanessę. Po bliższym poznaniu ludzi, Barry postanawia podać nas do sądu z powodu… zjadania miodu. W oryginalnej wersji głównym postaciom głosów udzielili Jerry Seinfeld i Renée Zellweger. W Polsce usłyszymy Macieja Stuhra i Joannę Trzepiecińską. Podczas trzech weekendowych dni film zarobił 39 milionów dolarów.

Trzecia i ostatnia nowość to film Martian Child Menno Meyjesa, który trafił na siódmą pozycję z wynikiem 3,6 miliona dolarów zysku. Obraz ukazuje losy mężczyzny, który właśnie stracił żonę i postanawia adoptować chłopca by stworzyć nową rodzinę. Dzieciak pisarza żyje natomiast w przekonaniu, że pochodzi z Marsa. W rolach głównych wystąpili John Cusack, Joan Cusack, Bobby Coleman, Amanda Peet i Sophie Okonedo.

Kadr z filmu American Gangster 2007Kadr z filmu American Gangster 2007

megafon.pl

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 0

Skomentuj jako pierwszy.

Proszę czekać…