"May the Force Be With You"

5-płytowe wydanie Łowcy androidów już 3 grudnia! 0

3 grudnia do sprzedaży trafi Łowca androidów w wersji 5 DVD, będą one zawierały m.in. ostateczną wersję reżyserką, także mnóstwo dodatków.

2-płytowa Ostateczna Wersja Reżyserska
Niewykorzystane sceny, nowe efekty specjalne, komentarze
i dużo więcej!

oraz

5-płytowa Edycja Kolekcjonerska
zawierająca wszystkie wersje Łowcy androidów w tym najnowszą, ostateczną wersję reżyserską!

NA DVD JUŻ OD 3 GRUDNIA!

Film, od którego wszystko się zaczęło. Kultowy Łowca androidów w reżyserii Ridleya Scotta z wyśmienitą i niezapomnianą kreacją Harrisona Forda jest jednym z najważniejszych filmów science – fiction w historii kina, który wywarł ogromny wpływ na kulturę dzięki futurystycznej wizji post-apokaliptycznego świata.

W 25-tą rocznicę powstania filmu, reżyser Ridley Scott (Obcy, Hannibal, Gladiator, Thelma i Louise) raz jeszcze usiadł nad materiałem z post-produkcji, by stworzyć długo oczekiwaną, ostateczną reżyserską wersję filmu – zremasterowaną, w formacie dźwięku Dolby® Digital 5.1., z niewykorzystanymi wcześniej scenami, ujęciami dodatkowymi, nowymi kwestiami, nowocześniejszemu efektami specjalnymi oraz komentarzami twórców.

Łowca androidów – Ostateczna Wersja Reżyserska pojawi się na DVD już 3 grudnia 2007 roku w edycji 2-płytowej, na którą będzie składać się film oraz dodatki specjalne m.in. nowe komentarze twórców oraz unikalny dokument Niebezpieczne dni: Tworząc Łowcę androidów ukazujący powstawanie filmu, oparty na ponad 80-ciu nowych wywiadach z obsadą, twórcami i współpracownikami. Film wydany z polskim lektorem i polskimi napisami do wersji oryginalnej.

Dodatkowo niezwykła oferta dla kolekcjonerów 5-płytowa Edycja Kolekcjonerska, która będzie zawierać wszystkie dotychczas wydane wersje filmu oraz niezwykle bogaty materiał dodatkowy i elementy kolekcjonerskie:

  • Oryginalną wersję kinową z USA z 1982 roku
  • Międzynarodową wersję kinową z 1982 roku
  • Wersję reżyserską z 1992 roku
  • Wersje Roboczą tzw. WorkPrint – wydaną po raz pierwszy na potrzeby kina domowego (każdy film poprzedzony wprowadzeniem Ridleya Scotta)
  • Ostateczną Wersję Reżyserską z 2007 roku
  • materiał dodatkowy (ponad 9 godzin dodatków specjalnych) – m.in. unikalny dokument Niebezpieczne dni: Tworząc Łowcę androidów ukazujący powstawanie filmu, oparty na ponad 80-ciu nowych wywiadach z obsadą, twórcami i współpracownikami, unikalne archiwa
  • elementy kolekcjonerskie: kadr z filmu, 16-to stronicowa książeczka – przewodnik po wydaniu, list Ridleya Scotta oraz niezwykłe pocztówki filmowe stworzone przez Syda Meada oraz innych utalentowanych artystów
O filmie

Łowca androidów przenosi nas w niedaleką przyszłość. Los Angeles, listopad 2019 roku. Na Ziemię przybywa grupa replikantów typu Nexus 6 – humanoidalnych androidów, które po krwawym buncie na pozaziemskiej kolonii starają się dotrzeć do swojego konstruktora. Nie mają zbyt wiele czasu. Ich czas życia wynosi zaledwie cztery lata, a okres ten przedłużyć może jedynie ich stwórca.

Replikanci mają jednak zakaz przebywania na Ziemi. Kiedy jeden z nich zabija doświadczonego łowcę androidów – Holdena, policja prosi o pomoc Ricka Deckarda (Harrison Ford) – emerytowanego łowcę uważanego za mistrza w swoim fachu. Deckard staje przed największym wyzwaniem w swojej karierze. Musi zmierzyć się z czterema niezwykle silnymi i szybkimi androidami, przekonanymi o tym, że zasługują na długie życie tak samo jak ludzie.

Poszukiwania zbiegów Deckard – wspólnie ze swoim partnerem Gaffem (Edward James Olmos) – rozpoczyna od wizyty w korporacji Tyrella, której właściciel jest jednocześnie konstruktorem replikantów z serii Nexus 6. Tam poznaje piękną asystentką naukowca – Rachael, androidkę, której Tyrell sztucznie wszczepiając wspomnienia swojej siostrzenicy sprawił, że ta nabrała przekonania, że jest człowiekiem. Deckard odkrywa tajemnicę naukowca, waha się jednak z jej ujawnieniem. Piękna Rachael nie jest mu bowiem obojętna…

Geneza i produkcja

Łowca androidów jest luźną adaptacją wydanej po raz pierwszy w 1968 roku powieści Philipa K. Dicka pt. Czy androidy śnią o elektrycznych owcach?. Pierwszą wersję scenariusza na jej podstawie napisał Hampton Fancher, którego tekstem zainteresował się producent Michael Deeley. Ten uznał, że film na jego podstawie byłby doskonałym materiałem na pierwszą amerykańską produkcję Ridleya Scotta, wtedy już cenionego twórcy mającego na swoim koncie przebojowego Obcego – ósmego pasażera Nostromo. Scott, który wtedy zaangażowany był w produkcję Diuny, pierwotnie nie wyraził zainteresowania filmem, kiedy jednak prace nad ekranizacją Diuny przedłużały się, zrezygnował z nich decydując się na reżyserię Łowcy androidów.

Pierwotnie tytuł filmu brzmiał Android. Jednak Scottowi się on nie spodobał i na jego prośbę Deeley kupił prawa do wykorzystania tytułu Blade Runner wymyślonego przez pisarza Alana E. Nourse'a na potrzeby jego powieści, a później wykorzystanego przez Williama E. Burroughsa w scenariuszu napisanym na jej podstawie. Ridley Scott zaangażował się również w prace nad scenariuszem. Część zaproponowanych przez niego zmian wprowadził do tekstu Hampton Fancher, który jednak 20 grudnia 1980 wycofał się z prac nad filmem, a jego obowiązki przejął David Peoples. Kierowany przez reżysera wzbogacił historię łowcy androidów o wiele elementów, które uczyniły ten obraz wyjątkowym.

Prace na planie Łowcy androidów rozpoczęły się 9 marca 1981 roku. W ekipie Ridleya Scotta znaleźli się aktorzy: Harrison Ford, Rutger Hauer, Sean Young, Edward James Olmos i Daryl Hannah oraz projektant Syd Mead, któremu w dużej mierze film zawdzięcza swoją wyjątkową, inspirowaną między innymi Metropolis Fritza Langa oraz komiksami Moebiusa scenografię. Ekipie na planie towarzyszył cały czas dziennikarz Paul M. Sammon, który później napisał książkę zatytułowaną Future Noir: The Making of Blade Runner – przez fanów określaną mianem Biblii Łowcy androidów.

Muzyka

Jednym z elementów, dzięki którym Łowca androidów na stałe zapisał się w historii kina jest niepowtarzalna muzyka skomponowana do filmu przezVangelisa, laureata Oscara® za przebojową ścieżkę dźwiękową głośnych Rydwanów ognia z 1981 roku.

Pracując nad Łowcą androidów Vangelis wymieszał w swojej muzyce klasyczne kompozycje z dźwiękami syntezatorów. Przy nagrywaniu partii wokalnych Vangelis korzystał z pomocy swojego przyjaciela, popularnego piosenkarza Demisa Roussosa.

NA DVD JUŻ OD 3 GRUDNIA!

W sklepie internetowym oceandvd, można już kupić film, który będzie rozsyłany od 12 grudnia:
1. Łowca androidów – wersja reżyserska 2DVD - 59 zł

2. Łowca androidów – wydanie ostateczne 5DVD119 zł

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 0

Skomentuj jako pierwszy.

Proszę czekać…