Zobacz pierwszy zwiastun do Walkirii 0

Już dzisiaj pierwsze materiały wideo związane z nową produkcją oraz kilka faktów związanych z nowym filmem.

Chociaż polska premiera Walkiria dopiero w lipcu przyszłego roku, to już dzisiaj mamy zwiastun do nowego filmu Toma Cruise'a. Oparty na faktach scenariusz stworzyli Christopher McQuarrie i Nathan Alexander. Film opowiada o dwóch generałach, którzy pod koniec II wojny światowej zaplanowali zamach na Hitlera. Cruise wcieli się w postać Clausa von Stauffenberga, inicjatora spisku, a u jego boku zagrają Kenneth Branagh, Bill Nighy, Patrick Wilson, Stephen Fry, Tom Wilkinson oraz Carice van Houten.

Tom Cruise na planie filmu / movieweb.comTom Cruise na planie filmu / movieweb.com

Film ma wyznaczoną pewną misję, która zakłada, że po stronie Hitlera też działało coś w rodzaju piątej kolumny, która sabotowała działania wodza III Rzeszy. Duże kontrowersje wśród Niemców od samego początku budziła osoba gwiazdora Hollywood Toma Cruise'a, który odtwarza postać hrabiego Clausa von Stauffenberg. Wszystko dlatego, że po pierwsze jest wyznawcą sekty a po drugie reprezentuje Hollywood przez wielu Niemców uważane za synonim powierzchowności, antykultury i skomercjalizowania wartości na rzecz pomnażania kasy ( za Süddeutschen Zeitung). Hrabia Claus von Stauffenberg na Zachodzie Niemiec, był swojego rodzaju bohaterem a próba wszczęcia powstania z 20 lipca była wydarzeniem, którego pamięć czczono corocznie w ramach uroczystości państwowych (i tak też czyni się do dzisiaj). W nazistowskich Niemczech ludzie bardzo się bali, więc takie akty były prawdziwą rzadkością. Za wydarzeniami o których opowiada film stoją przedstawiciele klasy średniej i wyższej niemieckiej społeczności, kasty oficerskiej, która zbuntowała się, kiedy widmo klęski faszyzmu zaczęło do nich docierać.

Na wyrobienie sobie własnej opinii przyjdzie jeszcze czas, a już dzisiaj można w zasobach fdb.pl znależć zwiastun do filmu oraz materiały z planu. Zapraszamy, więc tutaj.

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 0

Skomentuj jako pierwszy.

Proszę czekać…