Uciekaj! będzie walczyło na Złotych Globach o miano najlepszej komedii

fot. materiały promocyjne

Kategoria "Najlepsza komedia lub musical" od lat budzi spore kontrowersje. Wystarczy przypomnieć sobie takie tytuły, jak Marsjanin czy Wilk z Wall Street, które walczyły o to miano w trakcie ceremonii rozdania Złotych Globów. W przyszłym roku może dojść ponownie do ciekawego wyboru, jeśli chodzi o nominacje.

Mówi się, że jedną z produkcji, która może otrzymać nominację w tej kategorii jest horror Uciekaj!. Film miałby walczyć o miano najlepszej komedii lub musicalu z takimi tytułami, jak The Disaster Artist, I tak cię kocham, Wojna płci oraz Król rozrywki. Dodatkowo na nominację w kategorii aktorskiej mógłby liczyć Daniel Kaluuya. Spore szanse ma również Jordan Peele, który może zgarnąć nominację dla reżysera i scenarzysty.

Z pewnością znajdą się tacy, którzy nominację Uciekaj! w tej kategorii uznają za pomyłkę, jednak trzeba pamiętać, że obraz ma w sobie sporo czarnego humoru. Do tego jest to film, który uzyskał fenomenalne recenzje – 99 procent pozytywnych recenzji. Myślicie, że obraz Jordana Peele ma szansę na zwycięstwo?

Źrodło: MovieWeb


Gracjan Mikitin
Redaktor Naczelny FDB. Od czasu do czasu, lubię obejrzeć sobie jakiś film :)