Redaktor Naczelny FDB. Od czasu do czasu, lubię obejrzeć sobie jakiś film :)

Uciekaj! będzie walczyło na Złotych Globach o miano najlepszej komedii 0

Kategoria "Najlepsza komedia lub musical" od lat budzi spore kontrowersje. Wystarczy przypomnieć sobie takie tytuły, jak Marsjanin czy Wilk z Wall Street, które walczyły o to miano w trakcie ceremonii rozdania Złotych Globów. W przyszłym roku może dojść ponownie do ciekawego wyboru, jeśli chodzi o nominacje.

fot. materiały promocyjne

Mówi się, że jedną z produkcji, która może otrzymać nominację w tej kategorii jest horror Uciekaj!. Film miałby walczyć o miano najlepszej komedii lub musicalu z takimi tytułami, jak The Disaster Artist, I tak cię kocham, Wojna płci oraz Król rozrywki. Dodatkowo na nominację w kategorii aktorskiej mógłby liczyć Daniel Kaluuya. Spore szanse ma również Jordan Peele, który może zgarnąć nominację dla reżysera i scenarzysty.

Z pewnością znajdą się tacy, którzy nominację Uciekaj! w tej kategorii uznają za pomyłkę, jednak trzeba pamiętać, że obraz ma w sobie sporo czarnego humoru. Do tego jest to film, który uzyskał fenomenalne recenzje – 99 procent pozytywnych recenzji. Myślicie, że obraz Jordana Peele ma szansę na zwycięstwo?

Źrodło: MovieWeb

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 7

Bercik022 2017-11-15

Sporo "czarnego humoru" :)

Jakub Kucharski Bercik022 2017-11-15

@Bercik022 I see what you did there!

Bercik022 KubiQ 2017-11-15

@KubiQ ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Simon_Says Bercik022 2017-11-15

@Bercik022 Hehe. Sporo tutaj inteligentnego humoru:-)

Simon_Says 2017-11-15

Kurcze, Panie Gracjanie zapomniałem o szpili, proszę wybaczyć. "Do tego jest to film, który uzyskał fenomenalne recenzje – 99 procent pozytywnych recenzji" A proszę mi powiedzieć co ma piernik do wiatraka? Bo nie rozumiem, jak pozytywny odbiór filmu wpływa na jego kategoryzację….

Simon_Says 2017-11-15

Wiem jak Marsjanin trafił do tej kategorii. Wszyscy wiemy, że nie zawsze członkowie gremium oglądają wszystkie filmy, czasami tylko "coś" o nich wiedzą, tak? "Film o gościu, który w pojedynkę rozkręca hodowlę ziemniaków na Marsie" – klasyfikacja: komedia :-D

Simon_Says 2017-11-15

Jeśli Marsjanin mógł walczyć o statuetkę w tej kategorii (co akurat jest dla mnie totalnie nie zrozumiałe), to Uciekaj! jak najbardziej. Akurat tutaj wcale mnie to jakoś nie oburza, chodź dziwnie wychodzi zestawienie wszystkich ubiegających się o nagrodę filmów;-)

Proszę czekać…