Roman Polański tematem biografii 0

Damian Chapa wyreżyseruje obraz biograficzny o Romanie Polańskim.

Reżyser urodził się w 1933 roku w żydowskiej rodzinie polskiego pochodzenia we Francji. Przed II wojną światową przenieśli się do Polski. Wojnę spędził najpierw w krakowskim getcie, potem ukrywał się we wsi Wysoka koło Wadowic pod nazwiskiem Roman Wilk. Od 1948 roku Polański zaczął występować w teatrze, a w kinie zadebiutował w 1953. W 1954 roku artysta rozpoczął studia reżyserskie w Wyższej Szkole Filmowej w Łodzi, które co prawda skończył, ale nie uzyskał dyplomu. 4 lata później wziął ślub z Barbarą Kwiatkowską, z którą rozwiódł się w 1962 roku. W międzyczasie nakręcił nominowany do Oscara film Nóż w wodzie, dzięki któremu stał się znany na świecie. W 1968 roku ożenił się z Sharon Tate i razem wyjechali do Hollywood. Rok później ciężarna żona została zamordowana przez członków sekty Charlesa Mansona. W 1978 roku twórca musiał opuścić USA w związku z oskarżeniami o pedofilię. Od tego czasu mieszka w Paryżu z trzecią żoną, Emmanuelle Seigner, z którą ma dwoje dzieci, córkę Morgane i syna Elvisa. W 2003 roku Polański otrzymał Oscara za obraz Pianista.Reżyserią biografii na podstawie własnego scenariusza zajmie się Damian Chapa, szef Amadeus Pictures. Trzeba dodać, że projekt nie otrzymał błogosławieństwa Polańskiego, a firma ICM, która go reprezentuje, na razie odmówiła komentarza.

- Jego historia jest niezwykle barwna – wyjaśnił Chapa. – Szczegółowo zbadamy dokumenty sądowe oraz dane publiczne. Patrzyłem już na papiery dotyczące sprawy uwiedzenia osoby nieletniej. Są niedokładne i prowokacyjne. To, co się stało rzuciło cień na całe jego życie, ale zostało ukryte. Zawsze fascynowała mnie jego historia i nie mogłem zrozumieć, czemu jeszcze nikt nie nakręcił o nim filmu.

Chapa także wystąpi w obrazie w roli Eugeniusza Gutowskiego, który współpracował z Polańskim między innymi nad Pianistą. Nie wiadomo jeszcze, kogo zobaczymy w roli głównej.

Roman Polański ostatnio wyreżyserował obraz Oliver Twist, który trafił do kin w 2005 roku. Oprócz tego mogliśmy go niedawno zobaczyć w gościnnej roli w filmie Godziny szczytu 3.

Polscy widzowie znają Damiana Chapę z filmu El Padrino. Artysta niedawno skończył prace nad sequelem.

megafon.pl

Roman Polański w filmie Zemsta 2002Roman Polański w filmie Zemsta 2002

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 0

Skomentuj jako pierwszy.

Proszę czekać…