Redaktor Naczelny FDB. Od czasu do czasu, lubię obejrzeć sobie jakiś film :)

Tarantino znalazł dom dla swojego nowego filmu 0

W ostatnich tygodniach trochę się zmieniło w karierze Quentina Tarantino, który zawsze mógł liczyć na pomoc braci Weinstein przy produkcji swoich filmów. Wraz ze skandalem, jaki wybuchł z powodu zachowania Harveya Weisnteina, uznany filmowiec musiał szukać nowego studia, które sfinansowałoby jego kolejny projekt.

fot. materiały promocyjne

Ostatecznie wybór padł na Sony Pictures, które walczyło o scenariusz Tarantino z Warner Bros. Pictures oraz Paramount Pictures. Plotkuje się, że budżet filmu osiągnie nawet 100 milionów dolarów. Oczywiście Tarantino przy podpisywaniu umowy zapewnił sobie niezależność i decydujący głos przy finalnej wersji filmu. Podobno niektórzy gracze na rynku, którzy byli zainteresowani nabyciem praw nie chcieli się zgodzić na taki zapis.

Ostatni film Quentina TarantinoNienawistna ósemka był swego rodzaju kasowym rozczarowaniem, jeśli weźmiemy pod uwagę zarobki poprzednich dwóch filmów reżysera. Bękarty wojny i Django zarobiły globalnie – kolejno – 321,4 mln dolarów oraz 425,3 mln dolarów. Dla porównania ostatni western Tarantino zarobił globalnie 155,7 mln dolarów.

Najnowszy obraz Tarantino zostanie osadzony na przełomie lat 60. i 70. Na temat fabuły nie wiemy na razie za wiele, ale jednym z wątków ma być Charles Manson.

Źrodło: Variety

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 0

Skomentuj jako pierwszy.

Proszę czekać…