Piszę, bo wszystko inne mniej lubię. Piszę w przerwach od fantazjowania o upiciu się z Billem Murrayem... albo odwrotnie.

Gniew w kinach od 12 stycznia! 0

Dużo się mówi o tym filmie w kontekście poruszającej kreacji głównego bohatera Orlando Blooma. Do tego mamy prowokacyjny plakat. Będzie można sprawdzić, czy na tym kończą się powody do zachwytu i zaintrygowania tym filmem, już 12 stycznia.

Fabuła filmu rozrywa się w katolickiej Irlandii. Malky (Orlando Bloom) to pozornie twardy facet, który pracuje jako robotnik przy rozbiórce starego kościoła, a czas wolny spędza w pubach. Pewnego dnia do jego miasteczka powraca długo niewidziany i poważany przez wszystkich ksiądz (James Smillie). Wraz z nim powracają skrywane traumy z dzieciństwa Malky’ego. Mężczyzna zaczyna odtrącać najbliższych, zachowuje się destrukcyjnie, rani siebie, matkę i swoją dziewczynę Emmę (Janet Montgomery) a jego gniew narasta. Samotnie spróbuje zmierzyć się z przeszłością. Film wyreżyserowali bracia Ludwig i Paul Shammasian, na podstawie, opartego na prawdziwych przeżyciach, scenariusza Geoffa Thompsona.

Przypominamy plakat, który wywołał sporo dyskusji:

podpis pod obrazkiem

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 0

Skomentuj jako pierwszy.

Proszę czekać…