Redaktor Naczelny FDB. Od czasu do czasu, lubię obejrzeć sobie jakiś film :)

Poirot powróci w sequelu Morderstwa w Orient Expressie 1

Herkules Poirot spełnił oczekiwania! Wytwórnia 20th Century Fox uznała, że wyniki finansowe kryminału Morderstwo w Orient Expressie są na tyle zadowalające, że warto dać kolejną szansę kultowemu detektywowi. W roli głównej ponownie zobaczymy Kennetha Branagha.

fot. materiały promocyjne

Scenariusz do filmu powstanie na podstawie następnej powieści Agathy Christie i ponownie napisze go Michael Green (na swoim koncie ma również między innymi pracę przy skryptach do takich filmów, jak Logan: Wolverine czy Blade Runner 2049). Pisarzowi za materiał źródłowy posłuży książką "Śmierć na Nilu". Na razie nie ogłoszono czy Kennetha Branagha powróci, jako reżyser filmu, czy tym razem zajmie się tylko i wyłącznie występem przed kamerą.

Tym razem słynny detektyw wybierze się na rejs ekskluzywnym statkiem po rzece Nil. Gdy w tajemniczych okolicznościach ginie piękna i młoda milionerka, Herkules Poirot rozpoczyna śledztwo mające na celu znalezienie sprawcy tego niecnego czynu. Podejrzanych jest wielu, ponieważ wydaje się, że każdy z pasażerów może mieć motyw.

Będzie to druga kinowa ekranizacja "Śmierci na Nilu". W 1978 roku premierę miał obraz Johna Guillermina, w którym główną rolę zagrał Peter Ustinov. Czy odświeżona wersja będzie lepsza od produkcji z lat siedemdziesiątych?

Źrodło: MovieWeb

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 0

Skomentuj jako pierwszy.

Proszę czekać…