Pszczoły opanowały amerykańskie kina 0

Animacja Film o pszczołach została nowym liderem amerykańskiego box office.

Bohaterem obrazu Film o pszczołach, Barry B. Benson, pszczoła, która po ukończeniu studiów marzy o zarabianiu pieniędzy. Podczas jednej z podróży Barry zostaje uratowany przez kwiaciarkę Vanessę. Po bliższym poznaniu ludzi, Barry postanawia podać nas do sądu z powodu… zjadania miodu. Zwiastuny 2 ? Galeria 18 ? W oryginalnej wersji głównym postaciom głosów udzielili Jerry Seinfeld i Renée Zellweger. W Polsce usłyszymy Macieja Stuhra i Joannę Trzepiecińską. To dla filmu już drugi weekend w kinach, podczas którego zarobił 26 milionów dolarów i zdetronizował dotychczasowego lidera – obraz American Gangster. Zwiastuny 2 ?

Pierwszą nowością notowania jest komedia Fred Claus z Vince'em Vaughnem w roli głównej. Jej bohaterem jest tytułowy Fred, brat Świętego Mikołaja, który trafia do więzienia za malwersacje finansowe. Słynny brat postanawia pomóc Fredowi pod warunkiem, że przyjedzie on na Biegun Północny i odpracuje swój dług wobec społeczeństwa, składając zabawki. Oprócz Vince'a Vaughna w filmie zagrali Rachel Weisz, Kathy Bates, Kevin Spacey, Elizabeth Banks oraz Paul Giamatti. Obraz uplasował się na trzeciej pozycji box office z wynikiem 19 milionów dolarów zysku. Zwiastuny 2 ?

Na miejscu czwartym znalazł się kolejny debiutant, thriller Ukryta strategia w reżyserii Roberta Redforda. Scenariusz obrazu opiera się na trzech połączonych ze sobą wątkach narracyjnych. Pierwszy z nich przedstawia pełną błyskotliwego dowcipu zabawę w kotka i myszkę kongresmena i dziennikarki telewizyjnej. Bohaterem drugiego wątku jest profesor akademicki o idealistycznych poglądach, który stara się zainspirować jednego ze swych studentów. Ostatnia z historii opowiada o dwójce amerykańskich żołnierzy rannych na terytorium wroga. W filmie wystąpiła plejada gwiazd: Robert Redford, Tom Cruise oraz Meryl Streep. Pierwszy weekend przyniósł projektowi zysk w wysokości ponad 6 milionów dolarów. Zwiastuny 2 ? Galeria 28 ?

Ostatnią nowością zestawienia jest horror P2 z Rachel Nichols i Wesem Bentleyem w rolach głównych. Bohaterką obrazu jest Angela Bridges, młoda i ambitna pracowniczka pewnej korporacji, która w dzień wigilii Bożego Narodzenia zostaje w pracy po godzinach. Kiedy nadchodzi czas powrotu do domu, okazuje się, że jej samochód nie chce odpalić, a wyjazd z podziemnego parkingu jest zamknięty. Uwięziona na terenie firmy Angela staje się celem obłąkanego i przerażającego ochroniarza. Film uplasował się na ósmym miejscu notowania z sumą 2 milionów dolarów na koncie. Galeria 9 ? Zwiastuny 2 ?

Kadr z filmu Film o pszczołach 2007Kadr z filmu Film o pszczołach 2007 Kadr z filmu Ukryta strategia 2007Kadr z filmu Ukryta strategia 2007

megafon.pl

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 0

Skomentuj jako pierwszy.

Proszę czekać…