Jako redaktor zajmuję się głównie kinem polskim i europejskim. Rodzime produkcje coraz częściej zasługują na promocję, choć nie mają takich "łokci" jak hollywoodzka maszyna. Rzucam więc do walki wszystkie swoje klawiatury i spróbuję to zmienić ;) Prywatnie jestem filmożercą, ale umiarkowanym kinomaniakiem (nie znoszę zapachu popcornu, gdyby nie on, zdecydowanie częściej chodziłbym do kina). W zamian buduję własne kino, gdzie zgromadziłem już ok. 5 tys. pozycji, w tym tysiąc polskich. Na fdb.pl od wiosny 2007 r.

Serialowa wersja thrillera Stephena Kinga - Mr. Mercedes od grudnia w tv 0

CANAL+ przygotował wielką gratkę dla fanów seriali i twórczości Stephena Kinga. Po raz pierwszy w polskiej telewizji pojawi się Mr. Mercedes – serial, który został stworzony na podstawie powieści „Pan Mercedes” Stephena Kinga. Premierowe odcinki w piątki, od 1 grudnia, o godz. 20:00 na antenie CANAL+.

Harry Treadaway w serialu Mr. Mercedes, fot. Canal+.

Mr. Mercedes to produkcja twórcy kultowej Ally McBeal i Wielkich kłamstewek, Davida E. Kelley’ego. Na ekranie zobaczymy: nominowanego do Złotego Globu Brendana Gleesona (Gliniarz) oraz Harry’ego Treadaway’a (Ostatnia klątwa), Kelly Lynch (Gra namiętności) i Mary-Louise Parker (niezapomniana Nancy Botwin w serialu Trawka).

Minęły 2 lata odkąd skradziony mercedes celowo wjechał w tłum ludzi zabijając 16 osób i raniąc dziesiątki innych. Bill Hodges (Brendan Gleeson) to emerytowany detektyw, kiedyś prowadził śledztwo w tej sprawie. Niestety zabójca nigdy nie został schwytany. Pewnego dnia były stróż prawa zaczyna otrzymywać tajemnicze i niepokojące wiadomości, zawierające informacje odnośnie dawnej masakry. Mężczyzna rozpoczyna prywatne śledztwo, którego celem jest schwytanie przestępcy zanim popełni kolejną zbrodnię.

PREMIERA: CANAL+, 1 grudnia godz. 20:00.
Emisja po 2 odcinki w każdy piątek grudnia.

Brendan Gleeson jako Bill Hodges w serialu Mr. Mercedes, fot. Canal+.

Kelly Lynch w serialu Mr. Mercedes, fot. Canal+.

Mary-Louise Parker w serialu Mr. Mercedes, fot. Canal+.

Źrodło: canal+

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 0

Skomentuj jako pierwszy.

Proszę czekać…