Jako redaktor zajmuję się głównie kinem polskim i europejskim. Rodzime produkcje coraz częściej zasługują na promocję, choć nie mają takich "łokci" jak hollywoodzka maszyna. Rzucam więc do walki wszystkie swoje klawiatury i spróbuję to zmienić ;) Prywatnie jestem filmożercą, ale umiarkowanym kinomaniakiem (nie znoszę zapachu popcornu, gdyby nie on, zdecydowanie częściej chodziłbym do kina). W zamian buduję własne kino, gdzie zgromadziłem już ok. 5 tys. pozycji, w tym tysiąc polskich. Na fdb.pl od wiosny 2007 r.

Gotowi na wszystko. Exterminator - Rozmarzone kobiety i wymarzeni mężczyźni na nowych zdjęciach 1

Już wkrótce cała Polska pozna swoich nowych, wymarzonych idoli – młodych (jak na swój wiek), pełnych ambicji, energii i doskonałego poczucia humoru. Mowa o członkach zespołu Exterminator, którzy już 5 stycznia podbiją serca kinowej widowni za sprawą nowej komedii producentów hitu Ostatnia rodzina. Jednak męska część obsady filmu Gotowi na wszystko. Exterminator nie poradziłaby sobie, gdyby nie zapatrzone w nich (i niezwykle cierpliwe) kobiety, które staną za nimi murem. Prezentujemy kto jest kim w nowej komedii Michała Rogalskiego – nie tylko na piśmie, ale i w bogatym materiale zdjęciowym. Gotowi na wszystko?

Paweł Domagała i Agnieszka Więdłocha w komedii Gotowi na wszystko. Exterminator, fot. Anna Gostkowska/Mikołaj Tym.

Strona 1 z 2

Gotowi na wszystko. Exterminator to najnowsza komedia producentów obsypanych nagrodami filmów: Ostatnia rodzina i Carte Blanche. Reżyseruje Michał Rogalski (Letnie przesilenie, Przepis na życie) na podstawie scenariusza napisanego wspólnie z Przemysławem Jurkiem.

Produkcja jest oparta na przebojowej sztuce teatralnej. "Świetnie napisana komedia", "Publiczność domagała się bisów!", "Świetna zabawa!" - zachęcały recenzje po stołecznej premierze. Film jest pełną humoru przewrotną opowieścią o współczesnych mężczyznach, marzeniach młodości, niespodziewanej miłości i przyjaźni, wystawionej na próbę w obliczu rosnących ambicji.

Oni zatopieni w marzeniach z młodych lat – mieli być najlepsi w Polsce, grać wielkie koncerty i porywać za sobą tłumy. One marzące o dojrzałych, rozważnych i spełnionych mężczyznach. Czy da się to wszystko pogodzić? Na pewno trzeba spróbować. Prezentujemy kto jest kim i dlaczego w nowej komedii Gotowi na wszystko. Exterminator:

Paweł Domagała w komedii Gotowi na wszystko. Exterminator, fot. Anna Gostkowska/Mikołaj Tym.

ONI:

MARCYŚ (Paweł Domagała)
Tęsknota za marzeniami to jego ulubione zajęcie. Kolekcje kaset magnetofonowych, starych gier komputerowych, wspomnienie czaru dyskietek i pagerów – tym wypełniony jest pokój, a właściwie całe życie Marcysia. Jednym z jego marzeń był zespół Exterminator, który założyli wspólnie z grupą przyjaciół. Jednak wszystko przepadło równie szybko jak łączenie się z Internetem za pomocą kabla od telefonu. Po latach wielka szansa powraca. Za sprawą Pani Burmistrz pojawia się światełko nadziei – Exterminator być może ponownie ruszy w trasę. Do tego jednak będzie trzeba odnowić stare przyjaźnie i zakopać stare konflikty. Czy po latach jest to możliwe? To zależy jak bardzo kocha się stare marzenia. Marcyś kocha je bezgranicznie.

MAKAR (Piotr Rogucki)
Ci najbardziej utalentowani bywają również najbardziej skomplikowani. Makar wzorem Jacka Nicholsona z Lotu nad kukułczym gniazdem postanawia zamknąć się w bezpiecznym szpitalu psychiatrycznym, gdzie gry w ping-ponga i zażywanie leków psychotropowych pełnymi garściami staje się jego codziennością. Nie można jednak cały czas uciekać przed życiem. Kiedy w drzwiach ośrodka terapeutycznego pojawią się jego starzy znajomi, a w uszach zabrzmi dawno niesłyszana nazwa: Exterminator – wówczas pałeczki od perkusji same wpadną mu w ręce. Czy w jego szaleństwie jest metoda? Szalona – ale jest.

Piotr Cyrwus i Piotr Rogucki oraz Krzysztof Czeczot, fot. Anna Gostkowska/Mikołaj Tym.

JAROMIR (Krzysztof Czeczot)
Jeżeli zamiast rockowych tatuaży wybierasz instrukcje BHP, a w miejsce roztrzaskiwania gitary o scenę odbijasz codziennie kartę w fabryce pianki poliuretanowej – wiedz, że jesteś Jaromirem. Marzenia o trasach koncertowych po całej Polsce – a może i Europie – zamienił na ciepło rodzinnego domu, wiecznie pełne pieluchy i rutynę, rutynę, rutynę. Słowo Exterminator pozornie nie wywiera na nim zbyt dużego wrażenia. Jednak dawne marzenia mają swoją moc, przed którą nawet Jaromir nie jest w stanie się obronić. Jego gitara już wkrótce pozbędzie się kurzu, a długą czuprynę spod polipropynelowego czepka rozwieje sceniczny wiatr.

LIZZY (Piotr Żurawski)
Lizzy zamienił rockowe sceny na bankowe ceny. Jako szeregowy pracownik finansowej instytucji codziennie zakłada ten sam garnitur, wciska ludziom te same nieuczciwe kredyty i modli się o koniec dnia. Na zewnątrz wydaje się zadowolony, ale wszyscy wiedzą, że w jego sercu drzemie prawdziwy żywioł, który tylko czeka na uwolnienie. Ma wielki żal do pozostałych chłopaków z zespołu – czuje się przez nich pominięty. Teraz jednak nadchodzi wielka chwila. Gitarowych solówek, mocnego uścisku gryfu i szału fanek nie zapomina się tak łatwo – a o odpuszczeniu nie ma mowy. Na reaktywację Exterminatora czekał całe życie. Teraz przyszedł jego czas.

Piotr Żurawski oraz Sebastian Stankiewicz, fot. Anna Gostkowska/Mikołaj Tym.

CYPEK (Sebastian Stankiewicz)
Metallica ma swojego Larsa UlrichaExterminator ma swojego Cypka. Każdy zespół ma tę niepozorną postać, która skleja wszystkich jej członków i prowadzi muzyczną twórczość na właściwe tory. To właśnie on był jednym z pierwszych członków Exterminatora i być może najlepszym gitarzystą wszech czasów. Kiedy jednak z pięknego marzenia pozostały już tylko żenujące wspomnienia – Cypek postanowił wyjechać z kraju. Po latach, to między innymi za sprawą jego nieobecności zespół postanawia się reaktywować.

EWERYST WIRSKI (Eryk Lubos)
Sorry, ale słowo "sorry" to nie jest coś co można powiedzieć w polskim urzędzie. Tak przynajmniej twierdzi Eweryst Wirski – najbliższy współpracownik Pani Burmistrz. Chcecie poznać jego gusta muzyczne? Oj nie chcecie i to bardzo. Jednak członkowie zespołu Exterminator będą musieli poznać je dogłębnie… a następnie zagrać na scenie przed tłumnie zgromadzoną publicznością.

Eryk Lubos oraz Janusz Chabior, fot. Anna Gostkowska/Mikołaj Tym.

MISIEK (Janusz Chabior)
Człowiek legenda. Chodzą słuchy, że scenicznego makijażu nie zmywa nawet na Wigilię, a co noc zasypia w trumnie wyłożonej pokrzywami. Jest twarzą, głosem i najlepszą wizytówką legendarnego klubu Diabolique. Pracował z największymi. Zapowiadał na scenie muzyków sławnych na całym świecie. Niestety zdarzyło mu się zapowiadać też największe kompromitacje – w tym chłopaków z Exterminatora, którzy przed laty skończyli swoją karierę równie szybko jak ją zaczęli. Jednak to czego Misiek nie lubi, to: wulgarnych napisów na kafelkach w świeżo wyremontowanej toalecie i niespełnionych obietnic. Czy chłopaki z Exterminatora dadzą po latach koncert życia? Misiek już zna odpowiedź na to pytanie.

Ciąg dalszy artykułu na kolejnej stronie.

Źrodło: Kino Świat

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 0

Skomentuj jako pierwszy.

Proszę czekać…