Piszę, bo wszystko inne mniej lubię. Piszę w przerwach od fantazjowania o upiciu się z Billem Murrayem... albo odwrotnie.

Serce Miłości wygrało 22. Forum Kina Europejskiego ORLEN Cinergia! 0

Z zakończonego 2 grudnia festiwalu, to właśnie Serce Miłości w reżyserii Łukasza Rondudy, autora Performera, wyjeżdża z główną nagrodą – Złotym Jabłkiem.

W konkursie film stanął do rywalizacji z innymi, 11 tytułami. Wśród filmów, które pokonała produkcja, były tak imponujące, zbierające nagrody i pochwały tytuły, jak: Cicha Noc Piotra Domalewskiego, Atak Paniki Pawła Maślony, czy Twój Vincent Doroty Kobieli i Hugh Welchman

Serce miłości to fascynujący portret jednej z najbardziej oryginalnych par polskiej sceny artystycznej: performera Wojtka Bąkowskiego oraz poetki i artystki Zuzanny Bartoszek, w których brawurowo wcielili się Jacek Poniedziałek i Justyna Wasilewska. My też jesteśmy zafascynowani tym obrazem, które umiejętnie i intymnie łączy poetyckość i obyczajowość oraz zadaje wiele pytań o miłość do siebie i swojej twórczość, a do drugiej osoby – co jest silniejsze i czy można zachować równowagę.

Film jest już w kinach od 1 grudnia, jak wrażenia?

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 0

Skomentuj jako pierwszy.

Proszę czekać…