Jako redaktor zajmuję się głównie kinem polskim i europejskim. Rodzime produkcje coraz częściej zasługują na promocję, choć nie mają takich "łokci" jak hollywoodzka maszyna. Rzucam więc do walki wszystkie swoje klawiatury i spróbuję to zmienić ;) Prywatnie jestem filmożercą, ale umiarkowanym kinomaniakiem (nie znoszę zapachu popcornu, gdyby nie on, zdecydowanie częściej chodziłbym do kina). W zamian buduję własne kino, gdzie zgromadziłem już ok. 5 tys. pozycji, w tym tysiąc polskich. Na fdb.pl od wiosny 2007 r.

Horror kręcony w polskich Sudetach? Poznajcie Redwood 2

Redwood jest amerykańsko-brytyjskim horrorem, do którego zdjęcia zrealizowano w całości w Polsce, w górach nieopodal Jeleniej Góry. Prezentujemy polski zwiastun filmu, który już 8 grudnia wchodzi na ekrany polskich kin.

Mike Beckingham w filmie Redwood, fot. Mike Stern Sterzynski.

Film miał swoją premierę podczas londyńskiego Fright Festu, jednej z największych imprez filmowych na świecie koncentrujących się na kinie grozy. Odniósł w Stanach Zjednoczonych oraz Wielkiej Brytanii całkiem spory sukces komercyjny. W jednej z głównych ról zobaczymy Nicholasa Brendona, znanego m. in. z chętnie w Polsce oglądanej serii Buffy – postrach wampirów. Obok niego w obsadzie znaleźli się Mike Beckingham (Subconscious), Tatjana Nardone (serial HBO Medyceusze – Władcy Florencji) oraz Jessica-Jane Stafford (Devil's Tower).

Redwood to amerykańsko-brytyjski horror z wątkiem wampirycznym, do którego zdjęcia zrealizowano w całości w Polsce, w górach karkonoskich nieopodal Jeleniej Góry. Ujęcia do filmu były kręcone w Karpnikach i okolicach, w pobliżu schroniska Szwajcarka, w zapomnianym parku w jeleniogórskiej Maciejowej, przy wodospadzie Podgórna w Przesiece oraz na Przełęczy Sowiej.

Poniżej minigaleria z planu filmu Redwood, autorem zdjęć jest Mike Stern Sterzynski.Polska jest tak nieprawdopodobnym miejscem do robienia filmów, że już teraz myślę o realizacji kolejnych projektów w waszym kraju - opowiada Mike Stern Sterzynski, producent i operator filmu. - Stern Pictures ma siedzibę w Polsce i korzystaliśmy głównie z polskiej ekipy podczas realizacji zdjęć. Polacy to jedni z najpracowitszych ludzi, jakich spotkałem i bez ich pomocy nigdy nie ukończyłbym filmu. Pochodzę z Wielkiej Brytanii, ale próbowałem się nauczyć jak najwięcej języka polskiego. To ważne, by ekipa czuła, że reżyser jest jednym z nich – starałem się pomóc tak jak mogłem taszcząc po górach ciężki sprzęt, dzień w dzień.

Chory na białaczkę Josh wraz ze swoją dziewczyną wyruszają na wyprawę w góry. Z czasem chłopak zaczyna zbaczać z wcześniej obranej trasy turystycznej, zwodzony opowieścią o tajemniczej sile, która – skryta w otchłani lasu – ma uzdrawiać nawet śmiertelnie chorych. Ale cena jaką musi ponieść kuracjusz, okazuje się nieludzka…

Redwood w polskich kinach będzie do obejrzenia już od najbliższego piątku, 8 grudnia 2017 roku. Zobaczcie polską zapowiedź horroru:

Kadry z horroru Redwood, Mike Beckingham jako Josh, fot. Mike Stern Sterzynski.

Źrodło: Wistech

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 0

Skomentuj jako pierwszy.

Proszę czekać…