Redaktor Naczelny FDB. Od czasu do czasu, lubię obejrzeć sobie jakiś film :)

Wpływy Warner Bros. Pictures przekroczyły 5 miliardów dolarów 1

Warner Bros. Pictures ma powody do zadowolenia, ponieważ mijający powoli rok jest dla wytwórni rekordowy. Do tej pory aż pięć tytułów przekroczyło wpływy sięgające 500 milionów dolarów.

Taki stan rzeczy sprawił, że Warner Bros. Pictures jest drugą hollywoodzką wytwórnią, która w tym roku może pochwalić się przekroczeniem granicy 5 miliardów dolarów wpływów. Pierwszą jest oczywiście Walt Disney, który tej sztuki dokonał w ubiegłym tygodniu. Jeśli chodzi o Warner Bros. Pictures to jest, to dopiero drugi raz historii, kiedy udaje się im taka sztuka. Warto również dodać, że po raz ósmy w ciągu ostatnich dziewięciu lat studio przekroczyło granicę 4 miliardów dolarów. Żadna inna wytwórnia nie może pochwalić się takim wyczynem.

Które tegoroczne superprodukcje Warner Bros. Pictures były największymi hitami roku 2017? Numerem jeden jest oczywiście Wonder Woman, która szturmem zdobyła światowe kina. Na koncie superbohaterki Kinowego Uniwersum DC znalazło się 821,8 mln dolarów. Dość nieoczekiwanie na drugiej lokacie uplasował się horror To (694,2 mln dolarów). Na ten moment najniższe miejsce na podium piastuje Liga Sprawiedliwości, która jednak wciąż zarabia (570,3). W pierwszej piątce największych hitów znajdziemy również Kong: Wyspa Czaszki (566,7 mln dolarów) oraz Dunkierka (525 mln dolarów).

Spore pieniądze zarobiły również produkcje takie, jak LEGO® BATMAN: FILM (311,9 mln dolarów), Annabelle: Narodziny zła (305,7 mln dolarów) oraz Blade Runner 2049 (256,5 mln dolarów, aczkolwiek w przypadku tego filmu należy mówić o rozczarowaniu, jeśli weźmiemy pod uwagę potężny budżet).

Źrodło: ComingSoon

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 0

Skomentuj jako pierwszy.

Proszę czekać…