Piszę, bo wszystko inne mniej lubię. Piszę w przerwach od fantazjowania o upiciu się z Billem Murrayem... albo odwrotnie.

CLANN wraca z muzyczno-filmową ucztą! 0

Już 7 grudnia, ukrywający się za pseudonimem Clann, Sebastian McKinnon – artysta, filmowiec i człowiek, który sam nauczył się komponować, zabierze nas w bajeczną przygodę muzyczną i filmową, swoim debiutem pod nazwą Seelie.

Muzykę CLANNu można opisać jako połączenie trip-hopu i aranżacji orkiestrowych, wśród których lekko potańcuje zwiewny, rozmarzony głos kanadyjskiej piosenkarki i tekściarki Charlotte Loseth aka Sea Oleena. Wokal Oleeny doprawia emocjonalne brzmienia Sebastiana nutą tajemnicy, wieńcząc eteryczne dźwiękowe przestrzenie.

Wraz z powrotem CLANNu na rynek, wraca również jego fantazji i oniryzmu świat, znany już z „KIN Fables” – jako że również „Seelie” towarzyszyć będą wizualizacje, filmy i obrazy przywołujące na myśl zaczarowane krainy i wybrzeża Północnej Europy i starodawne opowieści. Nowy twór Sebastiana nosi w sobie zarówno głęboką melancholię, jak i epickość, piękno jak i poczucie nawiedzenia, do których to emocji zagra dłuższy film fabularny, nad którym prace już trwają.

Inspirując się północno i wschodnio-europejskimi krajobrazami, legendami i folklorem, McKinnon i jego brat Benjamin stworzyli w 2013 „KIN Fables" – multimedialny projekt o dużym rozmachu z fokusem na współgranie muzyki i filmu, wyrwany rodem z tajemniczych baśni Północy. McKinnon skomponował, wyprodukował i wyreżyserował muzykę do trylogii krótkometrażówek: „Kin” (2013), "Salvage" (2015) i „ Requiem" (2015). Dzieło zdobyło liczne światowe nagrody i wyróżnienia, a wśród których znalazły się m.in. Vimeo Staff Pick i Best Cinematography Award na 2013 Fantasia International Film Festival.

Tutaj prezentujemy teaser, do którego powstaje dłuższa, filmowa historia.

To niesamowita hybryda muzyki i filmu, gdzie żadna z szufladek nie jest zamknięta, jak umysły ludzi pracujących nad tym projektem. Teledyski artysty z autonomiczną kreską są na poziomie filmów krótkometrażowych, więc zapowiada się prawdziwe show wyobraźni.

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 0

Skomentuj jako pierwszy.

Proszę czekać…