Redaktor Naczelny FDB. Od czasu do czasu, lubię obejrzeć sobie jakiś film :)

TOP 5 Najlepszych kinowych premier LISTOPADA wg portalu FilmKrytyk 0

Która z LISTOPADOWYCH premier została najwyżej oceniona przez rodzimych krytyków i recenzentów? Z pomocą przychodzi portal FilmKrytyk, na którym możemy sprawdzić takie informacje. Poniżej znajdziecie ranking pięciu najlepiej ocenionych filmów minionego miesiąca.

Zanim przejdziemy do przedstawienia zestawienia, chciałem tylko dodać, że w rankingu mogły znaleźć się tytuły, które mają co najmniej trzy recenzje na portalu. W przypadku, gdy ocena poszczególnych filmów jest taka sama, decyduje ilość pozytywnych recenzji. Zaczynamy!

MOTHER!

Kino rozbuchanej formy, ale też wchodzące z widzem w intelektualną grę.

Film.org.pl, Maciej Niedźwiedzki

Kontrowersyjne mother! Darrena Aronofsky’ego to wyjątkowa, emocjonująca i niezwykle trudna w odbiorze podróż. Jedni nazwą ją wyjątkowo opracowaną metaforą, inni nieznośnie pretensjonalnym chaosem. Tak czy inaczej – trzeba zobaczyć!

naEKRANIE.pl, Jędrzej Skrzypczyk

Mroczna wyobraźnia reżysera pracuje na pełnych obrotach, trąby jerychońskie wygrywają apokaliptyczną symfonię, a obłęd tańczy pod rękę z szokującą przemocą.

FilmWeb, Łukasz Muszyński

NAJLEPSZY

"Najlepszego" należy, trzeba i warto zobaczyć, bo nic tak nie inspiruje jak historia człowieka, który biegł tak długo, by w końcu nie bać się zatrzymać.

kino.trojmiasto.pl, Tomasz Zacharczuk

Tak jak poprzednio Religa, tak już niedługo Jerzy Górski zajmie ważne miejsce w życiu Polaków. Już za te kilka tygodni będzie się dużo o nim dyskutować, bo idę o zakład, że wszyscy polubimy ten film.

MoviesRoom, Łukasz Kołakowski

Nie tylko perfekcyjnie zrealizowane, ze znakomitą scenografią i obsadą, ale też umiejące godnie i z polotem opowiadać o ludziach, którzy zasługują na to, by zarówno nasze, jak i przyszłe pokolenia usłyszały ich historię.

Okiem Filmoholika, Konrad Zdziechowicz

BEKSIŃSCY. ALBUM WIDEOFONICZNY

Nie chcę bluźnić, czy coś takiego, ale, o ile mogę Beksińskich. Album Wideofoniczny nazwać filmem w klasycznym tego słowa rozumieniu, to jest on jednym z lepszych, które widziałam w tym roku.

MoviesRoom, Klaudia Kroczek

"Album wideofoniczny" nie pozwala zlekceważyć bohaterów jako oderwanych od rzeczywistości ekscentryków. Wręcz przeciwnie, Zdzisław, Zofia i Tomek wydają się doskonałymi produktami swojej epoki.

FilmWeb, Piotr Czerkawski

W porównaniu z fabularną „Ostatnią rodziną”, choć porównywać trudno, ze względu na różnice gatunków, dokument bardziej koncentruje się na postaci i losach młodego Beksińskiego.

Filmosfera, Ewa Balana

CICHA NOC

"Cicha noc" to debiut na miarę Jana P. Matuszyńskiego i jego "Ostatniej rodziny". Wielkie, świetnie nakręcone kino, pozostające z widzem na długo po seansie.

WP Film, Grzegorz Kłos

Dla mnie jest to film rewelacyjny. Zamknięty i mocno osadzony podsuwa nam odpowiedzi na pytania, traktując nas od początku jako grupę mędrców, którym nie trzeba wszystkiego podawać na tacy.

FDB, Grzegorz Malinowski

Nawet jeśli lukrowaty klimat "Listów do M. 3" nas urzeka i czaruje, to jednak z filmową rodziną Domalewskiego czujemy się naturalnie i jak u siebie. Bo o prawdziwych emocjach nikt nam tu nie opowiada. Je po prostu widać i czuć.

kino.trojmiasto.pl Tomasz Zacharczuk

COCO

Przygody Miguela wskakują na podium moich prywatnych filmów tego roku. I niespecjalnie widzę kandydata, który je stamtąd zgoni.

MoviesRoom, Łukasz Kołakowski

Animacja Pixara przekonuje poważnym, często dostojnym klimatem. Zostawiając dodatkowo widzowi sporo miejsca na zadumę.

Film.org.pl, Maciej Niedźwiedzki

Początkowo wątpliwości może budzić brak klarownych motywacji postaci i dość ostra krytyka rodzinnych fundamentów, ale koniec końców twórcy radzą sobie z nadmiarem postaci i wątków, a liberalne przesłanie nabiera bardziej stonowanych kształtów.

Interia, Adrian Luzar

Coco i Pixar kolejny raz pokazują klasę. Wprowadzają widza w niezapomniany świat, w którym królują emocje i elementy folkloru.

Błoto dla zuchwałych, Patrycja Strempel

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 0

Skomentuj jako pierwszy.

Proszę czekać…