Jako redaktor zajmuję się głównie kinem polskim i europejskim. Rodzime produkcje coraz częściej zasługują na promocję, choć nie mają takich "łokci" jak hollywoodzka maszyna. Rzucam więc do walki wszystkie swoje klawiatury i spróbuję to zmienić ;) Prywatnie jestem filmożercą, ale umiarkowanym kinomaniakiem (nie znoszę zapachu popcornu, gdyby nie on, zdecydowanie częściej chodziłbym do kina). W zamian buduję własne kino, gdzie zgromadziłem już ok. 5 tys. pozycji, w tym tysiąc polskich. Na fdb.pl od wiosny 2007 r.

Pełen wrażeń zwiastun filmu Storm. Opowieść o odwadze 1

Prezentujemy polski zwiastun filmu przygodowo-familijnego Storm. Opowieść o odwadze. Jest to opowieść o potędze słowa i sile przyjaźni, która rodzi się w chwili kryzysu. Film wejdzie na ekrany kin 12 stycznia.

Davy Gomez jako tytułowy Storm w filmie Storm. Opowieść o odwadze, fot. Ricardo Vaz Palma.

Storm. Opowieść o odwadze przenosi nas do burzliwych realiów początku XVI wieku, kiedy to Marcin Luter zapoczątkował reformację i doprowadził do gwałtownych przemian w Europie. Najnowszy film Dennisa Botsa, autora nagrodzonych na Festiwalu Kino Dzieci Sekretów wojny, to trzymająca w napięciu i dynamiczna opowieść, której klimat młodszym widzom przypomni Harry’ego Pottera, a starszym – Sherlocka Holmesa Guy’a Ritchie’ego.

Średniowieczne miasteczko, w którym żyje 12-letni Storm, ma wiele tajemnic. Jedną z nich jest list, o którym wciąż szepczą dorośli. Chłopiec chce dowiedzieć się więcej. Ciekawość popchnie go w stronę wielkiej przygody.

Davy Gomez i Yorick van Wageningen w filmie Storm. Opowieść o odwadze, fot. Ricardo Vaz Palma.

Juna de Leeuw i Davy Gomez w filmie Storm. Opowieść o odwadze, fot. Ricardo Vaz Palma.

Dwunastoletni Storm (Davy Gomez) to mieszkaniec Antwerpii – najbogatszego miasta szesnastowiecznej Europy, której kręte uliczki przypominają wnętrze Hogwartu. Jednym z ulubionych zadań chłopca jest pomaganie tacie w drukarni, jednak ich z pozoru spokojne życie przerywa pojawienie się tajemniczego listu. Jego treść może zmienić kształt znanego im świata.

Kiedy ojciec Storma (Yorick van Wageningen) zostaje pojmany przez Inkwizycję, chłopiec w ostatniej chwili ucieka z drukarni, zabierając ze sobą matrycę z listem. Podczas ucieczki spotyka ukrywającą się w podziemiach Marieke (Juna de Leeuw), sprytną i rezolutną dziewczynę, która razem z nim wyrusza na ratunek uwięzionemu drukarzowi. Oboje nie spodziewają się, że ta przygoda na zawsze odmieni nie tylko ich życia, ale wpłynie też na losy całego miasta.

Storm. Opowieść o odwadze w polskich kinach pojawi się już od 12 stycznia 2018 roku. Poniżej prezentujemy polski zwiastun (dubbing):

Źrodło: dystrybucja.kinodzieci.pl

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 0

Skomentuj jako pierwszy.

Proszę czekać…