Dzielny Beowulf wywalczył zwycięstwo 0

Obraz Beowulf w reżyserii Roberta Zemeckisa został nowym liderem amerykańskiego box office.

Oparte na IX-wiecznym poemacie dzieło opowiada o tytułowym Beowulfie, nieustraszonym Wikingu, który przybywa na dwór duńskiego króla Hrothgara. Okazuje się, że lud króla nękany jest przez przerażającego potwora, Grendela. Dzielny Beowulf postanawia zgładzić bestię. W filmie wystąpiła plejada gwiazd – m.in. Anthony Hopkins, Angelina Jolie, Ray Winstone oraz John Malkovich. Ostatni weekend przyniósł debiutującemu w zestawieniu projektowi zysk w wysokości 28 milionów dolarów.

Kolejną nowością notowania jest film Pana Magorium cudowne emporium Zacha Helma. Jego bohaterką jest Molly Mahoney, pracownica bajkowego sklepu z zabawkami należącego do 243-letniego ekscentryka, pana Magorium. Pewnego dnia sklep zaczyna ogarniać tajemnicza siła, która odbiera sklepowi jego magiczny blask. W rolach głównych wystąpili Natalie Portman oraz Dustin Hoffman. Obraz zadebiutował na piątym miejscu box office z sumą 10 milionów dolarów na koncie.

Na siódmej pozycji uplasował się najnowszy film braci Coen, No Country for Old Men. Obraz opowiada o pewnym myśliwym, który znajduje przy granicy z Meksykiem paczkę heroiny, dwa miliony dolarów oraz zwłoki pomordowanych ludzi. Mężczyzna zabiera pieniądze, przez co wkrótce staje się celem obu stron nieudanego interesu. Nasłani na myśliwego mordercy nie wiedzą jednak, że mężczyzna służył w wojsku, przez co doskonale wie, jak zacierać za sobą ślady. W filmie wystąpili m.in. Woody Harrelson, Tommy Lee Jones oraz Javier Bardem. Debiutujący w zestawieniu obraz zarobił przez pierwszy weekend ponad 3 miliony dolarów.

Ostatnią nowością box office jest melodramat Miłość w czasach zarazy, ekranizacja powieści Gabriela Garcii Marqueza. Film opowiada o ponadczasowej miłości silniejszej od samotności i śmierci – czyli uczuciu poety Florentino Arizy do rozsądnej Ferminy Dazy. W obrazie Mike'a Newella zagrali m.in. Javier Bardem, Giovanna Mezzogiorno, Liev Schreiber oraz John Leguizamo. Projekt uplasował się na dziesiątym miejscu notowania z zyskiem w wysokości niemal dwóch milionów dolarów.

Kadr z filmu Beowulf 2007Kadr z filmu Beowulf 2007 Kadr z filmu To nie jest kraj dla starych ludzi 2007Kadr z filmu To nie jest kraj dla starych ludzi 2007

megafon.pl

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 1

JimBeam

Z tych filmow widzialem narazie tylko Beowulfa, i to na kompie, chcialem isc do kina bo film jest w technologii 3D, niestety nie ma go w multikinie w Zabrzu(z tego co czytalem to tylko w Warszawie), moze sie za jakis czas wybiore do IMAX`a… Film(animacja) jest naprawde niezly, ludzie pisza ze przesadzony nierealny, ale on taki wlasnie ma byc, mysle ze zarobi duzo kasy jeszcze i zapoczatkuje ere filmow w 3D, mam bynajmniej taka nadzieje ;]

Proszę czekać…