Jako redaktor zajmuję się głównie kinem polskim i europejskim. Rodzime produkcje coraz częściej zasługują na promocję, choć nie mają takich "łokci" jak hollywoodzka maszyna. Rzucam więc do walki wszystkie swoje klawiatury i spróbuję to zmienić ;) Prywatnie jestem filmożercą, ale umiarkowanym kinomaniakiem (nie znoszę zapachu popcornu, gdyby nie on, zdecydowanie częściej chodziłbym do kina). W zamian buduję własne kino, gdzie zgromadziłem już ok. 5 tys. pozycji, w tym tysiąc polskich. Na fdb.pl od wiosny 2007 r.

Bezkompromisowe plakaty nowego filmu Patryka Vegi 2

Kobiety mafii ujawniły twarze! "Daria", "Siekiera", "Hokus Pokus", "Spuchnięta Anka" i "Futro". Prezentujemy serię bezkompromisowych plakatów teaserowych z nadchodzącego filmu Patryka Vegi. Najnowsze dzieło twórcy Pitbulla i Botoksu w kinach od 23 lutego 2018 roku.

Fragment plakatu do filmu Kobiety mafii, fot. Kino Świat.

"Skłodowska-Curie odkryła rad i polon, a kobiety nie mogą robić dragów?"

Twórca superhitów Pitbull i Botoks, Patryk Vega, uderza ponownie! Kobiety mafii – nowe dzieło jednego z najpopularniejszych współczesnych polskich reżyserów, to wnikliwe spojrzenie w głąb Grupy Mokotowskiej, która była jedną z największych organizacji przestępczych w Polsce. Tym razem jednak ukazane z perspektywy kobiet – żon, córek, partnerek i kochanek najgroźniejszych ludzi stolicy.

W doborowej obsadzie Kobiet mafii pierwsze skrzypce, w zupełnie zaskakujących rolach, grają aktorki: Agnieszka Dygant, Aleksandra Popławska, Olga Bołądź, Katarzyna Warnke i Julia Wieniawa. Partnerują im ulubieńcy żeńskiej części publiczności: Piotr Stramowski, Tomasz Oświeciński i Sebastian Fabijański oraz prawdziwe ikony dużego ekranu: Bogusław Linda, Olaf Lubaszenko i Janusz Chabior.

Kobiety mafii to wybuchowe, pełne odważnych scen kino sensacyjne, w którym – obok pościgów, strzelanin, intryg i napadów – nie zabraknie humoru i wielkich emocji. Zdjęcia do filmu są kręcone w Polsce, Maroku, Hiszpanii, Danii i Szwecji, a efekt finalny pokaże, że światem polskiej mafii rządzą mężczyźni, ale za ich czynami prawie zawsze stoją gotowe na wszystko kobiety.


Po brawurowej akcji policyjnej funkcjonariuszka Bela (Olga Bołądź) zostaje wyrzucona z policji. ABW składa jej propozycję "nie do odrzucenia". Kobieta przechodzi specjalistyczne szkolenie pod okiem FBI i zostaje operatorem w Wydziale S – oficerem pracującym pod przykryciem, który zostaje umieszczony w grupie przestępczej. Jej misją w roli tajniaczki jest rozpracowanie szlaku przemytu narkotyków przez Grupę Mokotowską sterowaną przez Padrino (Bogusław Linda) – bossa stołecznego półświatka, dla którego ponad wszelką władzą i pieniędzmi najważniejsza jest córka o ksywie Futro (Julia Wieniawa).

By zrealizować cel, Bela musi wkupić się w łaski zaufanych ludzi z zarządu mafii: Żywego (Piotr Stramowski), Milimetra (Tomasz Oświeciński), Cienia (Sebastian Fabijański) i Siekiery (Aleksandra Popławska). Podszywając się pod prostytutkę, oficer ABW zostaje kochanką Cienia. Misternie przemyślany plan komplikuje się, gdy w toku nieprzewidzianych zdarzeń w całą intrygę zostaje wmieszana Anka (Katarzyna Warnke) – żona Cienia, manipulowana przez tajemniczą Nianię (Agnieszka Dygant). Wkrótce losy pięciu kobiet przecinają się w punkcie bez odwrotu, a wydarzenia z ich udziałem wstrząsają przestępczą mapą Warszawy.

Źrodło: Kino Świat

Zostań naszym królem wirtualnego pióra.
Dołacz do redakcji FDB

Komentarze 9

Bercik022 2017-12-07

Siekiera i spuchnięta Anka, cóż za spaniale dobrane ksywy w prost z blokowiska na Mokotowie skąd to Vega wszystkie swoje historię wyssane z palca bierze.
Jaki kraj taki Uwe Boll

befree Bercik022 2017-12-08

@Bercik022 Musisz przyznać, że drugi Pitbull mu się udał. Pomijając ten film, to do Twojej wypowiedzi: Amen

Grzegorz Malinowski 2017-12-07

Spuchnięta Anka i Hokus Pokus. Kto te ksywy wymyśla? Botoks, odsłona druga.

Arkadiusz Turek Malinowski 2017-12-07

@Malinowski Prawdziwe ksywki są jeszcze bardziej obciachowe, uwierz mi na słowo – może nawet napisze kiedyś o tym artykuł. Będzie ubaw po pachy ;)

Redox 2017-12-07

Ciężko o nudniejsze plakaty.

befree 2017-12-07

Wszystko fajnie, pięknie, ale czy ktoś serdeczny mógłby mi wytłumaczyć, jak w tych plakatach można doszukać się kontrowersji?:-D Padłem, hehe

Arkadiusz Turek befree 2017-12-07

@befree A kto wspomina o jakiejkolwiek kontrowersji i gdzie?

befree miodzik 2017-12-08

@miodzik Wybacz:( Moja wina. Pomyliłem słowa. Chodziło mi oczywiście o "bezkompromisowe". TO samo pytanie, gdzie one są bezkompromisowe, czyli bezwzględne, nie uznające sprzeciwu? Czy plakaty w ogóle mogą nie uznawać sprzeciwu?:D

Proszę czekać…